fbpx

Продав усі медалі. Легендарний легкоатлет помер на чужині

Головна Сторінка » Продав усі медалі. Легендарний легкоатлет помер на чужині

Помер триразовий олімпійський чемпіон у потрійному стрибку легендарний легкоатлет Віктор Санєєв. Віктору було 76 років.

“Національний олімпійський комітет Грузії з глибоким сумом повідомляє, що у віці 76 років помер триразовий олімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон Європи, триразовий рекордсмен світу, один з найсильніших легкоатлетів світу всіх часів Віктор Санєєв”, йдеться у повідомленні.

Санєєв народився в Сухумі й жив та тренувався в Тбілісі.

Санєєв єдиний в історії триразовий олімпійський чемпіон у потрійному стрибку. Він перемагав на Олімпійських іграх 1968, 1972 та 1976 років, а на Іграх 1980 року Санєєв завоював срібло. В Мюнхені й Монреалі він узагалі не відчув конкуренції.

Свої перемоги він часто здобував в останніх спробах. Зокрем так було в Мексиці. На Олімпіаді в Москві 34-річний Санєєв теж здобув срібло в останній спробі.

Віктор Санєєв тричі оновлював світовий рекорд у потрійному стрибку: 17,23 м, 17,39 м та 17,44 м.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Володимир Голубничий після ювілею прожив півтора місяця

Після розпаду СРСР Санєєв разом із дружиною та сином поїхав до Австралії, де у Сіднеї працював учителем фізкультури у школі та підробляв, розвозячи піцу. Через тяжке фінансове становище змушений був продати свої олімпійські медалі. Згодом йому вдалося отримати роботу тренера зі стрибків в Інституті спорту штату Новий Південний Уельс.