Продавали інформацію через даркнет: СБУ нейтралізувала російських хакерів-агентів

Home Новини звідусіль Продавали інформацію через даркнет: СБУ нейтралізувала російських хакерів-агентів

З початку повномасштабної війни Росії проти України вдалося нейтралізувати понад 1 тис. хакерських атак, якими цілилися проти ІТ-систем українських стратегічно важливих об’єктів.

Зокрема, в Києві кіберфахівці Служби безпеки України знешкодили вороже угруповання. Воно збувало дані щодо оборонних підприємств і спецустанов сфери зв’язку та захисту інформації через даркнет. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко 2 липня в Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві знешкодили “розконсервованих” кремлівських агентів

Також у столиці нейтралізували російську агентуру, яка розвідувала позиції українських бійців і суспільно-політичну обстановку в столиці й області.

“У Донецькій області затримано коригувальника ракетних обстрілів. Зловмисник збирав координати переміщення техніки і дислокації підрозділів ЗСУ в районі Бахмута. Також за матеріалами СБУ повідомлено про підозру одному з пропагандистів терористичної організації ДНР”, зазначив Дехтяренко.

На Вінниччині знешкодили два злочинні угруповання. Вони організовували нелегальний виїзд призовників за кордон.

Служба безпеки України викрила “кремлівських шанувальниць”, які в соцмережах виправдовували військову агресію РФ проти України й підтримували злочинні дії окупантів. Жительки Львовської області поширювали проросійські наративи в забороненій соцмережі “Одноклассники”.

Під час обшуку за місцями проживання зловмисниць правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку й мобільні телефони з доказами протиправної діяльності. Матеріали справи щодо однієї з фігуранток скерували в суд для винесення вироку й визначення міри покарання, додають в СБУ.