Протистояння на білорусько-польському кордоні: як минула ніч

Головна Сторінка » Протистояння на білорусько-польському кордоні: як минула ніч

Близько 2 тис. людей проживають у наметовому містечку поблизу прикордонного переходу Брузги в Білорусі.

Загалом ніч на КПП Брузги-Кузьниця минула спокійно. Частину людей на ніч поселили у приміщення з білоруського боку, повідомили польські прикордонники, передає RMF24.

“Після атаки на польські служби на КПП Брузги іноземці перемістилися у район свого попереднього табору. Наразі там близько двох тисяч осіб”, – повідомили польські прикордонники.

У сутичках із нелегалами постраждали 12 людей дев’ять поліцейських, два прикордонники й солдат. Усіх уже виписали з лікарень, розповів представник польської поліції Ярослав Шимчик, передає polsatnews.pl.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва надала притулок семи мігрантам

Додав, що за фактом нападу на польських силовиків прокуратура веде слідство. Він також припустив, що частина “мігрантів Лукашенка”, які брали участь у сутичках, насправді були замаскованими представниками білоруських спецслужб.

“Якщо подивитися на людей, які кидались цим камінням, і як вони діяли, то, на мою думку, вони достатньо добре підготовлені і мають такий досвід. На мою думку, найбільш агресивні люди насправді були представниками білоруських служб”, – сказав він, додавши, що багато з них були у масках або балаклавах, тому ідентифікувати їх важко.

Частину мігрантів поселили в приміщенні складу у Брузгах. Там розмістили близько тисячі осіб, їм привезли теплі речі, матраси і ковдри, розгорнули польову кухню, біотуалети і палатку для обігріву, повідомляє білоруське державне інформагентство “Белта”.

Уранці 15 листопада велика група мігрантів, яка доти залишалась в таборі у лісі, перебралась на дорогу до пункту пропуску Брузги-Кузьниця.

Наступного дня спроби перетину кордону переросли у сутички. З боку мігрантів кидалися камінням і гілками, польські силовики відповідали сльозогінним газом і водометами.

У сутичках з польського боку постраждали семеро поліцейських, повідомлялм ввчері 16 листопада.