fbpx

Протистояння США, Росії та Китаю: американський генерал виступив із заявою

Головна Сторінка » Протистояння США, Росії та Китаю: американський генерал виступив із заявою

Уперше в історії Сполучені Штати Америки зіштовхнулися з двома ядерними державами Росією та Китаєм.

Та війна з ними не є неминучою, заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі.

Він вважає, що зараз міжнародний порядок, сформований після Другої світової війни, зазнає стресу.

“Вперше в історії США зіткнулися з двома великими ядерними державами, чиї життєво важливі інтереси національної безпеки конкурують з нами. І КНР, і Росія мають засоби, щоб загрожувати нам. Але війна з Росією чи Китаєм не є неминучою”, сказав Міллі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін звинуватив США у тиску

Він пояснив, що КНР є викликом для Штатів, оскільки прагне стати регіональним гегемоном у західній частині Тихого океану та Азії упродовж 10 років. А вже до 2049-го Китай планує перевершити американський військовий потенціал.

Небезпечною залишається і Росія, додав Міллі. Він наголосив, що війна, яку РФ розпочала проти України, загрожує миру та глобальній стабільності.

“Ця боротьба не лише на користь України, а й на користь США, щоб захистити систему, яка вісім десятиліть запобігала війні між великими державами”, підсумував американський генерал.

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин провів військові навчання та закликав свої війська бути готовими “дати гідну відсіч і стримати воєнні дії ворогів”. Це один з елементів підготовки Китаю і США до глобального протистояння, розповів Gazeta.ua політолог-міжнародник Олексій Їжак. На його думку, Пекін та Вашингтон готуються до “великої війни”.

Generated by Feedzy