Приготування їжі на газових плитах шкодить дітям. Пояснення науковців

Головна Сторінка » Приготування їжі на газових плитах шкодить дітям. Пояснення науковців

Під час приготування їжі на газових плитах виділяється діоксид азоту, який може cпровокувати виникнення бронхіальної астми у дітей.

Такого висновку дійшли нідерландські науковці, пише The Guardian.

Вони вимірювали якість повітря в будинках, де є газові плити для приготування страв, у семи європейських країнах.

Про це повідомляє з посиланням на звіт, підготовлений на замовлення групи з енергоефективності Clasp.

Науковці провели дослідження у 247 будинках і виявили, що середній рівень діоксиду азоту (NO2) був майже вдвічі вищим у помешканні людей, які готували їжу на газовій плиті, ніж у тих, де готували на електричній.

В кожному четвертому будинку, де були газові плити для приготування їжі, фіксували перевищення допустимих рівнів забруднення повітря, встановлених ВООЗ. Натомість у жодному будинку, де використовували електричні плити, таких порушень не було.

За словами науковців, діоксид азоту шкодить легеням і може викликати запалення дихальних шляхів.

“Ученим давно відомий зв’язок між газовими плитами та дитячою астмою, хоча вони не довели причинно-наслідкового зв’язку між ними”, йдеться у звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бронхіальна астма: як отримати безплатні ліки

Дослідники рекомендують урядам змінити правила щодо кухонних приладів, а компаніям припинити виробництво та встановлення газових плит і духовок. Споживачам вони рекомендують перейти на електричні плити та провітрювати кухні за допомогою витяжок і відчинених вікон.

Під час дослідження було обрано будинки, господарі яких не курять цигарки і які розташовані далеко від великих доріг і заводів, щоб зменшити вплив інших джерел забруднення.

Батьки щоранку думають, що приготувати дітям на сніданок, щоб вони з’їли із задоволенням. Якщо часу та продуктів мало, пропонуємо запекти у духовці зробити неймовірно прості троянди з тіста для малечі.

Їх можна не лише з’їсти вдома, а й взяти з собою до школи.