Пригожин просив чеченського лідера про підтримку: Кадиров відповів

Головна Сторінка » Пригожин просив чеченського лідера про підтримку: Кадиров відповів

Ватажок приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин не зміг заручитися підтримкою лідера Чечні Рамзана Кадирова у протистоянні з Міноборони РФ.

Він, схоже, відхилив пропозицію приєднатися до нової інформаційної кампанії проти відомства, бо сумнівається, що Пригожин зможе відновити свій вплив, який зменшується, йдеться у новому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

17 лютого Кадиров заявив, що чеченські формування виконуватимуть накази будь-якого командира, призначеного президентом Росії Володимиром Путіним, і що чеченські бойові офіцери мають відмінні, добре скоординовані відносини з Міністерством оборони РФ. Розхвалював діяльність Міноборони відразу після широко розрекламованого візиту Пригожина до пораненого командира спецпідрозділу “Ахмат”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новини з фронту дійшли до ув’язнених ‒ британська розвідка пояснила заяви Пригожина

Пригожин посилює свою інформаційну кампанію проти Міністерства оборони РФ, заявивши 18 лютого, що “Вагнер” не підпорядковується МО і “не має нічого спільного з російською армією. Втім, Кадирову офіційні зв’язки з Кремлем і позиція в російському уряді є більш вигідними, ніж будь-які політичні відносини з Пригожиним.

Водночас, за даними експертів, ватажок “Вагнера” намагається залучити на свій бік ультранаціоналістичних діячів Кремля та блогерів. Однак люди, які мають зв’язки з Кремлем, ймовірно, “можуть відвернутися від нього, щоб зберегти своє покровительство”.

Найманці ПВК “Вагнер” скаржаться на великі втрати після того, як міністерство оборони Росії повністю обрізало їм постачання зброї та боєприпасів. Водночас, власник компанії Євген Пригожин, очевидно, здійснює інформаційний контрнаступ проти російської військової еліти.

Став впливовою фігурою у провоєнному ультранаціоналістичному співтоваристві, критикуючи командування РФ і заявляючи про ПВК “Вагнер” як елітну силу, здатну на тактичні успіхи, яких не досягли регулярні російські війська. Але тепер шукає підтримки в ультранаціоналістичних фігур, таких як голова Чечні Рамзан Кадиров або російські пропагандисти, які можуть допомогти йому повернути авторитет, але, найімовірніше, він визнає таку підтримку ненадійною.