fbpx

Пригожин у Бахмуті втрачає позиції і звинувачує Міноборони РФ – ISW

Головна Сторінка » Пригожин у Бахмуті втрачає позиції і звинувачує Міноборони РФ – ISW

Засновник російської ПВК “Вагнер” Євген Пригожин звинуватив Міноборони РФ у втраті вигідних позицій в Бахмуті.

Він визнав, що “вагнерівці” не можуть оточити українських військових через втрату стійких флангів на північ і південь від міста, йдеться у новому звіті ISW.

“Вагнерівці” давно заявляли про плани оточити Бахмут та заманити у пастку сили ЗСУ. Відсіч та активна оборона українських захисників не дозволили їм це здійснити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це гра. Інакше б Пригожина давно ліквідували” ексрозвідник про ситуацію в армії Росії

“Пригожин, ймовірно, очікував, що українські війська повністю вийдуть із Бахмута через страх неминучого оточення, і навіть запропонував дозволити президенту Володимиру Зеленському вивести українські війська з міста 3 березня”, – йдеться у публікації.

Проте Сили оборони України продовжували захист наземних комунікацій на захід від Бахмута, що змушувало “вагнерівців” вести бойові дії у міських умовах та пробиватися прямо через саме місто.

Пов’язані з Пригожиним та його найманцями блогери звинувачують російські регулярні війська у військових невдачах у Бахмуті та його околицях.

Пригожин безпосередньо звернувся до міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу РФ генерала Валерія Герасимова з проханням утримати Сакко і Ванцетті ще як мінімум кілька днів. “Кухар Путіна” також звинуватив Герасимова у відступі військ РФ з флангів Бахмута.

Російський блогер, пов’язаний із ПВК “Вагнера”, заявив 18 травня, що російським силам не вистачає організації, вогневої підтримки, координації та підготовки, які необхідні захисту флангів Бахмута. “Воєнкор” стверджував, що російські повітряно-десантні війська намагалися зайняти територію в “сірій зоні”, і українські сили негайно припинили їхні дії артилерійським вогнем, позбавивши окупантів можливості рухатися та закріпитися у наміченому місці.

В ISW зазначають, що спроби Пригожина звинуватити російських військових у невдачах навколо Бахмута змушують деяких ультранаціоналістів у РФ звинувачувати його у використанні битви за місто для задоволення своїх особистих амбіцій.

Засновник і фінансист приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин жадає усунути з посади міністра оборони Російської Федерації Сергія Шойгу. Після “вирішальної перемоги” в Бахмуті на фронті в Україні на Донеччині Пригожин спробує замінити Шойгу на відставного заступника оборонного відомства Михайла Мізінцева, ідеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Високопосадовці у Кремлі намагаються змусити Пригожина відмовитися від своїх політичних амбіцій у Росії. Низка наближених до адміністрації президента РФ Володимира Путіна стверджували, що Пригожин використовує битву за Бахмут та війну в Україні, аби стати політичною фігурою.

Generated by Feedzy