Прийшов у бар чи ресторан: що потрібно знати споживачеві

Головна Сторінка » Прийшов у бар чи ресторан: що потрібно знати споживачеві

Держпродспоживслужба нагадала правила роботи закладів громадського харчування, про які варто пам’ятати споживачеві.

Права та обов’язки відвідувачів ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування регламентуються законами “Про захист прав споживачів” і “Про безпечність та якість харчових продуктів”, повідомив сайт відомства.

Крім цього, діють Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, пишуть.

Держпродспоживслужба нагадала про деякі вимоги з цих правил.

Заборонено встановлювати суму мінімального замовлення і пропонувати споживачу обов’язковий асортимент продукції. Ніхто не має права обмежувати споживачів у виборі.

У разі попереднього замовлення банкету, заклад зобов’язується гарантувати виконання замовлення в обумовлені із замовником терміни або повідомити замовника не пізніше ніж за п’ять днів про неможливість його виконання.

Проте якщо споживач відмовився від обслуговування в день проведення заходу, тоді він зобов’язаний викупити замовлену продукцію, яка не може бути продана іншим споживачам.

За збереження речей споживачів у гардеробі закладу харчування відповідальність несе цей заклад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обирайте післяплату. Поради з купівлі товарів в Інтернеті

Платити за супутні послуги, наприклад музичне оформлення або обслуговування офіціантом вашого столика, необхідно тільки у тому випадку, якщо про це повідомили відвідувачу до того, як він вирішив скористатися послугами ресторану, кафе.

Цю умову має бути розміщено на видному місці біля входу, або на перших сторінках меню.

У разі, коли в рахунок автоматично включається вартість певних послуг (без попередження), споживач має право не оплачувати такі послуги, тому ще це є порушенням прав споживача.

Також у меню має бути інформація стосовно розцінок за розбитий посуд.

В іншому випадку – власник не може вимагати від клієнтів відшкодування збитків, наприклад, за розбиту склянку чи тарілку.

У разі порушення ваших прав споживача проблемні питання вирішуються на місці із керівником (адміністратором) закладу.

“Якщо питання не вирішено на місці – шляхом надіслання відповідного письмового звернення суб’єкту господарювання, який провадить підприємницьку діяльність у закладі, інформація про якого наведена в куточку покупця”, – повідомляє Держпродспоживслужба.

Якщо ви вважаєте, що ваші права споживача порушено – звертайтесь до Держпродспоживслужби або до її територіальних органів.

Також споживач може звернутися за захистом своїх прав до суду.

У квітні відновили контроль заборони куріння у приміщеннях кафе, барів, ресторанів.

Вживання і використання тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет заборонене у приміщеннях закладів ресторанного господарства.