fbpx

Привезти померлого із-за кордону коштує до 180 тисяч гривень

Головна Сторінка » Привезти померлого із-за кордону коштує до 180 тисяч гривень

“Як привезти додому тіло родича, який помер на заробітках за кордоном?” запитує 55-річна Світлана Овчаренко з міста Золотоноша на Черкащині.

 Спочатку повідомте про факт смерті на гарячу лінію Міністерства закордонних справ, посольства чи консульства України в тій країні, де жив померлий, каже керівник міжнародного похоронного бюро “Фунералія” Олег Мілінський.

Чиновникам надайте якомога більше даних про родича: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження та смерті, місце проживання в Україні, номер закордонного паспорта, імена та контакти родичів.

Українські дипломати встановлять місце перебування тіла. Рештою займатиметься ритуальна служба, яку замовите. Для перевезення тіла на батьківщину їм треба отримати свідоцтво про смерть, довідку про її причину, дозвіл на поховання від місцевої прокуратури та дозвіл на вивезення тіла чи урни з прахом від місцевої санепідемстанції. Що більше місто, то довше чекатимете на документи. Потім треба звернутися в українське консульство. Якщо умови виконані, консул дає дозвіл на ввезення труни в Україну. Ціна перевезення тіл з Євросоюзу коливається в межах 1,56 тисяч євро від 45 до 180 тисяч гривень.