Путін готується до тривалої війни – Данілов

Головна Сторінка » Путін готується до тривалої війни – Данілов

Після чергової інтронізації Володимира Путіна у Російській Федерації відбудеться цементування режиму.

Тому в України та світової спільноти є три-чотири місяці для відповідної підготовки. Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов на Halifax International Security Forum, текст опублікував сайт РНБО.

“Президентські вибори в РФ 17 березня 2024 року – знакова дата для Кремля. Після чергової інтронізації Путіна відбудеться цементування режиму, по суті руки будуть розв’язані”, – сказав Данілов.

Стратегічні цілі Росії – знищення держави Україна та поглинання українського етносу в рамках “руського миру”, сказав секретар РНБО.

“Кремль не збирається відмовлятися від цієї мети, готується до тривалої війни. Росія змогла адаптуватися й постійно вливає кошти в оборонну сферу”, – заявив Данілов.

Зі слів секретаря РНБО, у Росії можлива тотальна мобілізація після президентських виборів 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну прибув глава Пентагону

З 2008 року Росія систематично руйнує світовий порядок, нехтує основоположними нормами і правилами, міжнародними актами, сказав Данілов.

“Апогей – анексія Криму у 2014 році та повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році”, – сказав секретар РНБО.

З 2014 року Росія порушила близько 400 міжнародних договорів, зокрема Будапештський Меморандум, Статут Організації Об’єднаних Націй, низку конвенцій ООН, Гельсінські угоди, нагадав.

Україна занепокоєна тим, що серед окремих партнерів активізувалися дискусії з приводу необхідності проведення перемовин, консультацій, зустрічей з росіянами щодо обговорення проблематики війни в Україні, припинення вогню і так далі, заявив секретар РНБО.

“З боку демократичного світу потрібна “жорстка відповідь”, оскільки РФ розуміє тільки мову сили”, – сказав Данілов.

“Росія є загрозою для України, Китай – основна загроза для США, а союз Китай-Росія-Іран – виклик для всього світу”, – заявив секретар РНБО.

Зі слів Данілова, якщо не відбудуться зміни у ставленні Заходу до Росії, зміни у самій Росії, то через 15-20 років світ очікує нова “вісь зла”, до якої увійдуть не тільки КНДР, Китай, Іран та РФ, але й деякі європейські країни.

“Ми вітаємо ті сміливі сили на Заході, які вимагають від своїх урядів чітко окреслити національні інтереси у російсько-українській війні, конкретні цілі, які повинні бути досягнуті, часові рамки”, – сказав секретар РНБО.

Україна та український народ будуть боротися до кінця. Ми впевнені у своїй перемозі. Ми чітко знаємо і декларуємо, що є для нас перемога у війні і перемога у мирі, заявив Данілов.

“Захід має підтвердити, що він є і залишається першим, а переможна Україна буде слугувати переконливою історією у сучасному протистоянні рабства і свободи”, – сказав секретар РНБО.

Війна завершиться не так швидко, як би хотілося, сказав президент Володимир Зеленський.

Сполучені Штати Америки з союзниками і партнерами продовжать довгострокову підтримку України, заявив сьогодні у Києві міністр оборони США Ллойд Остін.