Путін і ХАМАС хочуть зруйнувати регіональну стабільність та скористатися безладом – Байден

Головна Сторінка » Путін і ХАМАС хочуть зруйнувати регіональну стабільність та скористатися безладом – Байден

Нині, під час сучасних воєн у Європі та на Близькому Сході, світ переживає переломний момент. Ухвалені зараз рішення визначатимуть напрямок для майбутніх поколінь, вважає президент США Джо Байден.

Він поставив в один ряд російського президента Володимира Путіна та ісламістське терористичне угруповання ХАМАС. Про це Байден написав у колонці для Washington Post.

За його словами, і Путін, і ХАМАС борються за те, щоб стерти з карти сусідню демократію.

“І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати ширшу регіональну стабільність та інтеграцію і скористатися безладом. Америка не може і не дозволить цьому статися. В інтересах нашої національної безпеки і на благо всього світу”, – написав Байден.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомогти Україні виграти війну може засекречена зброя США – американський генерал

Він наголосив, що США мають об’єднувати союзників і партнерів, щоб протистояти агресорам і досягти прогресу до більш світлого та мирного майбутнього. За словами Байдена, Америка бере на себе цей “обов’язок лідерства”, оскільки в іншому випадку ризик конфлікту може поширитися, а витрати на його вирішення будуть тільки зростати.

Американський президент також окреслив головні питання, на які потрібно дати відповідь в контексті кризи в Європі та на Близькому Сході.

“Чи зможуть ізраїльтяни та палестинці колись жити пліч-о-пліч у світі, з двома державами для двох народів? Чи притягнемо ми Володимира Путіна до відповідальності за його агресію, щоб народ України міг жити вільно, а Європа залишалася якорем глобального миру та безпеки?”, – пише Байден.

На його думку, палестинський народ заслуговує на власну державу і майбутнє, вільне від ХАМАС.

Разом з тим Байден підкреслив, що США не допускають участі американських військ у російсько-українській війні, але надають зброю та економічну допомогу, щоб зупинити прагнення Путіна до завоювань і поширення конфлікту.

“З двох світових війн минулого століття ми знаємо, що коли агресія в Європі залишається без відповіді, криза не вигорає сама собою. Це безпосередньо втягує Америку. Тому наша відданість Україні сьогодні – це інвестиція у власну безпеку. Це запобігає ширшому конфлікту завтра”, – наголосив Байден.

Сполучені Штати Америки нині перебувають за крок від світової війни, яку вони можуть програти.

Серйозні конфлікти, які вимагають уваги США, тривають у двох із трьох найбільш стратегічно важливих регіонах світу. Так, якщо Китай вирішить напасти на Тайвань, ситуація може швидко перерости в глобальну війну на трьох фронтах, в яку з прямо або побічно будуть залучені США. Про це пише Foreign Policy.