Російський диктатор Володимир Путін навряд чи прибуде на саміт G-20 у Ріо-де-Жанейро, який запланований на 18-19 листопада 2024 року.
Тому що ризикує бути арештованим. Про це розповів посол України в Бразилії Андрій Мельник в інтерв’ю “Главкому”.
“Мені шкода, що керівництво Бразилії неодноразово висловлювало бажання бачити Путіна під час саміту G-20 у Ріо-де-Жанейро. Розстилати червону доріжку воєнному злочинцю це нам не дуже то вкладається у голові. Водночас у мене є передчуття, що він навряд чи ризикне сюди приїхати. Бо при всіх нюансах Бразилія дійсно демократична правова держава. Судова гілка влади тут дуже потужна”, зауважив дипломат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна оголосила демарш Монголії через Путіна
Мельник з колегами у посольстві детально аналізував, який може бути сценарій, якщо Путін все ж таки приїде у Бразилію. За його словами, не можна виключати такі політичні домовленості як були в Монголії.
“Рішення про можливе затримання чи будь-які інші процесуальні дії ухвалюються суддею нижчої інстанції. Іншими словами, це може бути, швидше за все, звичайний суд у Ріо. Звісно, якщо матимуть місце попередні політичні домовленості, як це було у монгольському кейсі, то тут нічого не можна виключати”, розповів дипломат.
Мельник зазначив, що російський диктатор може приїхати у Бразилію максимум на день.
“У такому сценарії наші колеги дипломати та юристи схиляються до думки, що навіть якщо будуть запущені всі формальні юридичні кроки, він теоретично зможе прибути сюди (до Бразилії) і так само вільно виїхати, не відчувши наслідків рішення Міжнародного кримінального суду. Утім, які репутаційні збитки таке рішення матиме для бразильської сторони це вже питання риторичне”, сказав посол.
Дипломат ще раз наголосив, що вважає шанси прибуття Путіна у Ріо-де-Жанейро мінімальними.
“Очевидно, що буде запущено судовий механізм. Інше питання, чи відчує його силу на собі сам Путін. Боюся, що навряд чи, бо йому просто “не встигнуть” вручити жодні процесуальні документи чи тим більше затримати”, додав Мельник.
Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) у березні 2023 року видав ордер на арешт Путіна за підозрою у незаконній депортації дітей і незаконному переміщенні українців у Росію.
Однак 3 вересня Путін прибув до Монголії. Там відмовилися арештовувати російського диктатора, попри те, що Монголія визнає юрисдикцію МКС. У відповідь МЗС України заявило, що це удар по міжнародній системі кримінального права.