Путін ризикує втратити ключового покупця російської зброї

Головна Сторінка » Путін ризикує втратити ключового покупця російської зброї

Війна в Україні обмежила можливості Росії постачати боєприпаси до Індії.

Відтак країна хоче дистанціюватися від РФ, як найбільшого постачальника зброї, зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

“Експерт з Євразії індійського державного аналітичного центру Manohar Parrikar Institute for Defense Studies and Analyses Свасті Рао заявив, що війна в Україні змусила Індію засумніватися в здатності Росії постачати їй запчастини”, – сказано в звіті.

Індія діятиме обережно, щоб не підштовхнути Кремль до зближення з Китаєм. Експерт із питань Росії індійського аналітичного центру Observer Research Foundation Нандан Уннікрішнан заявив Reuters, що Індія навряд чи підпише будь-яку велику військову угоду з Росією, оскільки це перетне червону лінію зі США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ з’ясували, що буде в новому пакеті санкцій ЄС проти Росії

Аналітики ISW регулярно отримують повідомлення, що Москва стикається з труднощами при ремонті літаків та іншої техніки. Не може виробляти ракети і артилерійські боєприпаси на довоєнному рівні для використання власними силами. Це робить вкрай малоймовірним російський експорт військової техніки Індії або іншим своїм клієнтам на довоєнному рівні.

“Російський диктатор Володимир Путін нещодавно відзначив важливість російсько-індійського економічного і військово-технічного співробітництва на зустрічі з міністром закордонних справ Індії Субрахманьямом Джайшанкаром, ймовірно, прагнучи підкреслити позитивні російсько-індійські відносини на тлі стурбованості РФ тим, що Індія намагається диверсифікувати своїх партнерів по обороні”, – вважають експерти.

Минулого року доходи федерального бюджету Росії від продажу нафти і газу впали приблизно на 24%, до $99,4 млрд.

Уряд РФ очікує, що цього року відбудеться відновлення доходів до 11,5 трлн рублів 2024 року. У російському мінфіні кажуть, що їм вдалося переспрямувати нафту, яку раніше продавали в Європу, до Китаю та Індії.