Путін скоїв найбільшу збройну агресію у Європі, а тепер намагається виставити себе “миротворцем” – МЗС

Головна Сторінка » Путін скоїв найбільшу збройну агресію у Європі, а тепер намагається виставити себе “миротворцем” – МЗС

Поява низки заяв російського диктатора Володимира Путіна за день до початку глобального саміту миру свідчить про те, що Росія боїться справжнього миру.

Про це заявило Міністерство закордонних справ України.

“У пʼятницю, 14 червня, Путін зробив чергову низку маніпулятивних заяв, мета яких – ввести в оману міжнародну спільноту, підірвати дипломатичні зусилля спрямовані на досягнення справедливого миру та розколоти єдність світової більшості довкола цілей і принципів Статуту ООН”, – сказало МЗС.

“Абсурдною є спроба Путіна, який спланував, підготував та втілив разом зі своїми спільниками найбільшу збройну агресію в Європі з часів Другої світової війни, виставити себе в ролі миротворця та висувати варіанти завершення розпочатої ним війни, які підривають основи міжнародного правопорядку та Статуту ООН”, – заявило міністерство.

Всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і нічого нового в цих чергових заявах немає, сказали в МЗС.

“Водночас показовим є час їхнього озвучення. Закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні проведення інавгураційного глобального саміту миру у Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті. Поява заяв Путіна саме за день до початку саміту свідчить про те, що Росія боїться справжнього миру”, – заявило міністерство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба розповів про істерику Росії щодо саміту миру

Усі миролюбні країни, які поважають Статут ООН і щиро прагнуть відновлення миру в Україні, прекрасно усвідомлюють реальні мотиви російських заяв і не допустять ввести себе в оману, сказали в МЗС.

“Путін не прагне миру, він прагне розколу світу. Він чудово розуміє, що потужний голос світу, який пролунає на Глобальному саміті миру в Швейцарії, стане першим практичним кроком до справедливого миру. У планах Росії – не мир, а продовження війни, окупація України, знищення українського народу та подальша агресія у Європі”, – заявило міністерство.

Сьогодні Путін заявив, що однією з умов для початку переговорів з Україною є повне виведення українських військ із Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей. Також він сказав, що Україна має заявити про відсутність планів вступити до НАТО.

Саміту миру відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Участь у саміті вже підтвердили 106 країн. На саміт приїдуть 70-75 лідерів держав, сказав президент України Володимир Зеленський.