fbpx

Путін у Лужниках озвучив імперські наративи ‒ ISW

Головна Сторінка » Путін у Лужниках озвучив імперські наративи ‒ ISW

Російський диктатор Володимир Путін вкотре озвучив свій імперіалістичний наратив про те, що він нібито бореться за “історичні рубежі”.

На думку аналітиків, це може загрожувати колишнім радянським країнам, зокрема Молдові. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Чергові імперські амбіції Путін озвучив у своїй чотирихвилинній промові на мітингу 22 лютого в Москві, заявивши, що зараз “точиться битва за історичні рубежі Росії”.

Прилеглі до Росії території він назвав “російською історичною землею”, коли оголосив про повномасштабне вторгнення Росії до України у 2022 році. Інших помітних заяв про перебіг війни та ситуацію на фронті Путін не зробив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба прокоментував можливість ядерного удару

“Поняття “історичні рубежі” Росії може бути використане для виправдання агресії практично проти будь-якого з сусідів Росії. А також Молдови та держав Центральної Азії, які не мають спільного кордону з Росією, оскільки всі вони містять території, які раніше були або в Радянському Союзі або у Російській імперії”, ‒ зазначають аналітики.

В ISW звертають увагу, що Путін виступив з промовою після скасуванням указу про позицію Росії щодо територіальної цілісності Молдови.

Зокрема, Путін відкликав свої накази МЗС Росії від 2012 року про тверде дотримання принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй, які вимагають розвитку дружніх відносин між державами на основі рівності, поваги до їх суверенітету та територіальної цілісності.

“Скасування указу не означає, що Путін має намір атакувати Молдову. Для цього він не має військового потенціалу. Хоча це вказує на ескалацію його зусиль щодо підриву Молдови”, ‒ наголошують в ISW.

21 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння. Президент США Джо Байден назвав це рішення “великою помилкою”.

А генсек НАТО Єнс Столтенберґ закликав Росію переглянути рішення про призупинення участі у договорі зі США про стратегічні наступальні озброєння.

Generated by Feedzy