“Питання найближчих годин”: Туск знайшов спосіб відкрити кордон для військової та гуманітарної допомоги

Головна Сторінка » “Питання найближчих годин”: Туск знайшов спосіб відкрити кордон для військової та гуманітарної допомоги

Польща внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Це дозволить прибрати перепони на кордоні для постачань зброї і гуманітарної допомоги. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, якого цитує TVN24.

Він зазначив, що Польща повинна забезпечити повну пропуску спроможність кордону для військових вантажів та гуманітарної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поляки продовжують блокувати кордон. Яка там зараз ситуація – нові фото

“Тому, щоб забезпечити 100-відсоткову гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога надійде українській стороні без будь-яких затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій”, – заявив Туск.

Польський прем’єр наголосив, що “це питання найближчих годин”.

Туск пояснив, що нововведення “означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під’їзних шляхах і коліях до кордону з Україною”.

У лютому протести на польсько-українському кордоні відновилися. Пункти пропуску блокують фермери, а нещодавно вони заявили про “тотальну блокаду” кордону, а також почали висипати українське зерно.

Через блокування кордону у чергах стоять 2500 вантажівок, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. Блокувальники не пропускають вантажівки, які їдуть з України, через Ягодин і Шегині.

21 лютого президент Володимир Зеленський провів селектор щодо ситуації на кордоні, а потім запропонував президенту Польщі Анджею Дуді та прем’єру Дональду Туску зустрітися на кордоні.