“Питання – наскільки щирим є Китай” – що ховається за мирним планом КНР

Головна Сторінка » “Питання – наскільки щирим є Китай” – що ховається за мирним планом КНР

Китай опублікував так званий “мирний план” щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України. Пекін хоче показати себе всесвітнім миротворцем. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів дипломат, голова правління “Майдан закордонних справ” Олег Бєлоколос.

“Цей план спрямований, щоб позитивно вплинути на роль Китаю. Пекін хоче показати себе всесвітнім миротворцем. КНР є членом Ради Безпеки ООН. Тобто має опікуватися миром у світі. Останнім часом на адресу Китаю зростає критика, тому що він нічого не робить для вирішення війни в Україні. І зараз так хоче зіграти для свого іміджу”, говорить Бєлоколос.

Це спроба заявити на весь світ, що Китай опікується безпекою, додає дипломат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Після кожного обстрілу стаємо ще більш рішучими” Лариса Волошина

“Люди у світі не стануть вчтитуватися у кожний пункт цього плану. І для них це виглядатиме так, ніби Китай дійсно хоче сприяти миру. Але якщо прочитати ці пункти то вже перший з них викликає питання. Бо випливає, що Росія має забратися з території України. А знаючи яку позицію займає Москва цього не буде. Тут немає серйозного підходу. Це пропагандистський крок на тлі нової допомоги США що насправді є реальною допомогою”, каже Бєлоколос.

Китай мав би почати з того, що країна-член Ради Безпеки почала агресію проти свого сусіда і грубо порушила статут ООН. Могли навіть не називати напряму Росію, пояснює дипломат.

“Вони цього не кажуть. І тут питання наскільки щирим є Китай. У цієї країни є важелі впливу. Насамперед на агресора. КНР має приєднатися щодо міжнародних санкцій і показати Росії, що агресію треба закінчувати. Натомість купує нафту і газ, іншу сировину. Фактично надаючи ресурси для продовження війни. Таких кроків наразі не видно і з їх плану це не випливає”, додає Бєлоколос.

Китай опублікував так званий “мирний план” щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України. У запропонованому документі 12 пунктів. Перший “повага до суверенітету всіх країн”.

Війна в Україні “може закінчитися хоч завтра”. Адже це “війна вибору” російського диктатора Володимира Путіна. Так на так званий “мирний план” відреагували в адміністрації президента США Джо Байдена.