Рада прийняла закон про історичне збільшення податків

Головна Сторінка » Рада прийняла закон про історичне збільшення податків

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила закон про історичне збільшення податків.

За відповідне рішення проголосували 247 депутатів. При цьому розмір військового збору для військовослужбовців залишиться попереднім – 1,5%. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Загалом до документа було подано понад 1300 правок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Армії бракує коштів. Проблема вирішиться підвищенням ПДВ і військового збору – Гетманцев

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонувалося:

– підвищити ставки військового збору з 1,5% до 5%;

– встановити обов’язок сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;

– встановити військовий збір для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (що є еквівалентним 5% від двох розмірів мінімальної заробітної плати).

– уточнити строк застосування запропонованих законопроєктом особливостей оподаткування військовим збором до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан;

– встановити базову ставку податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.

“Збили правку про підвищення військового збору для військових. Він залишається 1,5%, замість 5%, як хотіли протягнути”, – повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Загалом прийнятий закон він назвав “ганебним”.

“Ганьба вам і все. Слуги разом з ОПЗЖ протягнули підвищення податків для українців”, – зазначив нардеп.

Однак, за словами нардепа Ярослава Железняка, ухвалений закон, ймовірно, доведеться переголосовувати.

“Я б зараз не сказав, що закон про податки прийнято. Як я і писав, під час розгляду збили правку №988. Для розуміння ця правка це половина закону – вона фізично викладена на 10-ти сторінках А4. Тому, щось мені здається що доведеться переголосовувати закон для банального приведення його до якогось ладу. Коротше – я думаю там тепер багато юридичних проблем з текстом”, – зазначив Железняк.

Парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики 4 жовтня підтримав законопроєкт про збільшення податків до другого читання.

У першому читанні законопроєкт депутати ухвалили у вересні.