Рада ЄС затвердила постанову, що дає можливість використати прибуток від заморожених активів РФ для України

Головна Сторінка » Рада ЄС затвердила постанову, що дає можливість використати прибуток від заморожених активів РФ для України

У понеділок, 12 лютого, Рада Європейського Союзу ухвалила рішення, яке наближає створення механізму з використання надприбутків заморожених російських активів на території ЄС на користь України.

Рада, зокрема, вирішила, що центральні депозитарії, які володіють активами Центробанку РФ на суму понад 1 млн євро, повинні окремо обліковувати надзвичайні грошові залишки, що накопичуються внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також окремо зберігати відповідні доходи. Про це пише “Європейська правда”.

В Раді ЄС уточнили, що цими прибутками від росактивів депозитарії розпоряджатись не можуть, але наглядові органи в кожній країні за зверненням депозитарія можуть ухвалювати індивідуальні рішення про “вивільнення частки цього чистого прибутку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС назвали дату першого траншу Україні за програмою на 50 млрд

“Це рішення відкриває шлях до ухвалення Радою рішення про можливе створення фінансового внеску до бюджету ЄС з цих чистих прибутків для підтримки України та її відновлення і реконструкції на більш пізньому етапі”, – наголошують у Раді ЄС.

За офіційними даними, внаслідок санкцій проти Росії на території ЄС, Австралії та країн “Групи семи” були знерухомлені близько 260 мільярдів євро активів Центробанку РФ, причому на ЄС припадають понад дві третини суми.

Україна може щороку отримувати до 15 млрд відсотків, нарахованих від заморожених активів РФ.

Польща вимагатиме широкого переліку санкційних заходів, а також щоб Україна могла використовувати заморожені активи РФ, сказав глава польського уряду Дональд Туск на пресконференції у Брюсселі.

Агентство Bloomberg повідомило, що Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки підтримує законопроєкт, який дозволить конфіскувати близько $300 млрд заморожених російських активів і направити ці кошти на відбудову України.