Рада Європи розкритикувала закон про столицю від “Слуги народу”

Головна Сторінка » Рада Європи розкритикувала закон про столицю від “Слуги народу”

Рада Європи надала Висновок до законопроєкту “Про місто Київ – столицю України”, в якому міститься низка критичних зауважень. Рада Європи, зокрема, радить скоротити надмірне втручання держадміністрації у діяльність органів місцевого самоврядування.

У Висновках зазначається, що в доопрацьованому варіанті законопроєкту деякі з попередніх рекомендацій Ради Європи враховано лише частково. Також зазначається, що навіть доопрацьований законопроєкт не містить всіх положень, які мають забезпечити відповідність Європейській хартії місцевого самоврядування, зокрема в частині механізму адміністративного нагляду.

Окрім цього, Рада Європи нагально рекомендує ухвалити цей закон після ухвалення або в пакеті з новим Законом про місцеві державні адміністрації. Або Прикінцеві та перехідні положення цього законопроєкту мають відтерміновувати імплементацію положень про адміністративний нагляд до набрання чинності новим Законом про місцеві держадміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати картку киянина: опублікували інструкцію

Рекомендується видалити пункт 4 статті 14, який надає право великій кількості представників і посадовців державної адміністрації брати участь і висловлювати свої думки на засіданнях Київради, районних рад та їхніх органів. Такі положення можуть виявитися рівнозначними надмірному втручанню і свого роду апріорному нагляду за актами органів місцевої влади.

Рішення про створення і межі районів має приймати міська рада. В іншому разі всі відхилення, допущені у рішенні Кабінету Міністрів України від пропозиції міської влади, мають ґрунтуватися на чітких і переконливих аргументах.

Законопроєкт №2143-3 про столю був поданий до Верховної Ради депутатами від “Слуги народу” та ухвалений в першому читанні ще у 2019 році. Він отримав численні зауваження Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління ВР щодо порушення конституційних норм.

Також з’явилася інформація, що негативні висновки готує Венеційська комісія, до якої надіслав текст законопроєкту мер Києва, лідер партії “УДАР” Віталій Кличко. Тим не менш влада планує ухвалити цей антиконституційний законопроєкт вже до кінця нинішньої парламентської сесії.