fbpx

Радісні та мокрі: як українці на Водохреще купалися – яскраві фото

Головна Сторінка » Радісні та мокрі: як українці на Водохреще купалися – яскраві фото

Сьогодні християни святкують Хрещення Господнє. Чимало українців цього дня їдуть на водойми аби скупатися. Дехто вірить, що тричі перехрестившись і занурившись під воду, можна отримати Боже благословення.

Попри те, що цьогоріч в більшості регіонах України не облаштовували спеціальних місць для купання – багато людей все одно вийшли скупатися у річках, озерах і ставках.

Gazeta.ua підготувала фотогалерею у якій можна переглянути, як українці купалися у крижаній воді в Києві. Традиційно, чи не найпопулярнішими локаціями для мешканців столиці стали парк “Муромець” у Деснянському районі та Оболонська набережна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі вітання з Водохрещем ‒ вірші та листівки

Попри те, що купання на Водохрещу популярне серед українців, позаторік Православна церкви України на власній сторінці у фейсбуці повідомляла, що традиція масового пірнання у воду 19 січня не українська.

“У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито “традиційних” масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття “змиває” усі гріхи”, – йшлося у дописі на сторінці ПЦУ.

Cьогодні відзначається Хрещення Господнє одне із найбільших християнських свят. У церквах із ранку правляться урочисті богослужіння та освячується вода.

Віруючі згадують, як святий Іоанн Предтеча хрестив у річці Йордан Ісуса Христа. Син Божий прийшов до водойми у 30-річному віці. Рушив до берега, коли святий Іоан розповідав про прихід у світ Месії іншим людям, які теж зібралися охреститися.

Generated by Feedzy