fbpx

Райони композиторів, артистів і вчених: в Одесі перейменовують вулиці

Головна Сторінка » Райони композиторів, артистів і вчених: в Одесі перейменовують вулиці

В Одесі перейменують 10 вулиць. Назви ще 19 – змінять відповідно до українського правопису.

Таке рішення прийняли члени історико-топонімічної комісії. Про це повідомили в Одеській міській раді.

Назви 10 вулиць змінять через декомунізацію. З них 8 – перейменують на честь видатних музичних діячів, творчість яких пов’язана з Одесою. Наприклад, змінять такі назви:

– вул. Олександра Вронського – вул. Композитора Вербицького;

– вул. Корнюшина – вул. Миколи Лисенка;

– вул. Перепечка – вул. Композитора Лятошинського;

– вул. Кристаловського – вул. Композитора Бортнянського;

– вул. Скворцова – вул. Йозефа Прибіка та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без Чуваської й Толстого: у Львові проголосували за нові назви вулиць

Перейменовувати вулиці хочуть так, щоб назви в одному районі, наприклад, були про композиторів, в іншому – про художників і так далі.

“Таким чином у нас будуть з’являтися райони, які отримують з часом такі назви – я живу в районі композиторів, я живу в районі артистів. Сьогодні, коли ми взяли район, де була низка комуністичних назв, ми вирішили, що там буде район композиторів”, – зазначив член історико-топонімічної комісії Олександр Бабіч.

19 вулиць міста потребують перейменування через невідповідність українському правопису.

“Наприклад, у нас є Лодочний провулок, а в українській мові немає слова “лодка”, є слово “човник”, тому це має бути не Лодочний, а Човновий, або не Наклонна, а Нахильна, або не Уютна, а Затишна. І ось сьогодні ми ухвалювали рішення щодо результатів експертизи, яку ми зробили в інституті Мечникова, і ці норми будуть прийняті на сесії міськради через тиждень”, – розповів учасник комісії Петро Обухов у коментарі “Суспільному”.

Остаточно вулиці перейменують після того, як це погодять депутати на сесії міськради.

Наступного засідання розглядатимуть питання про зміну назв вулиць, які пов’язані із Росією. Для цього створять спеціальну робочу групу. До її складу увійдуть історики та активісти, які створять повний список.

Декомунізація в Україні – процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочався в часи розпаду СРСР. Процес декомунізації узаконений ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою України пакетом законів. Перейменування вулиць – є частиною процесу.
В Одесі – понад сто топонімів, які пропонується перейменувати через російську агресію.