Виправити юридичні неузгодженості в законі про олігархів можна за допомогою вето президента або шляхом внесення змін до вже підписаного документа.
“Як можна усунути (юридичні неузгодженості)? Це може бути вето президента, повернення документа до Верховної Ради з пропозиціями. Або закон може бути підписаний, а після цього в нього можуть бути внесені зміни”, – розповів спікер парламенту Дмитро Разумков в ефірі одного з українських телеканалів.
Юридичні колізії в законодавчому акті виникли через використання так званої “спеціальної” процедури під час розгляду документа у другому читанні, нагадав Разумков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я буду рухатись далі”. Разумков не піде з політики у разі своєї відставки
23 вересня Верховна Рада прийняла президентський закон “Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну і політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599).
Депутати розглядали законопроєкт у другому читанні постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, згідно зі статтею 119 Регламенту ВР. Під час голосування було враховано правки, які суперечать одна одній. Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту переголосувати закон через колізію правок.