Регіональні ГО отримали гранти від Фонду Порошенка на дрони, такмед та підтримку військових і ВПО

Головна Сторінка » Регіональні ГО отримали гранти від Фонду Порошенка на дрони, такмед та підтримку військових і ВПО

Фонд п’ятого президента Петра Порошенка оголосив переможців грантової програми серед регіональних громадських і волонтерських організацій. Загалом 21 проєкт з 18 областей України отримає фінансування майже на 3 млн грн.

Серед громадських ініціатив – юридична і психологічна допомога військовим та їхнім родинам, підтримка вимушених переселенців, організація виробництва для фронту дронів, портативних зарядних станцій і засобів маскування, курси першої домедичної допомоги і тактичної медицини.

Голова конкурсної комісії Марина Порошенко наголосила, що переможці грантової програми реалізують дуже важливі, соціально значущі ініціативи. “Хто, як не ви, знає ту проблематику, яка є на місцях. В реаліях, в яких ми опинилися після 24 лютого 2022 року, дуже важливо бути разом, дуже важливо допомагати один одному. Не втрачати надію і впевненість в тому, що ми обов’язково переможемо”, – наголосила Порошенко.

Вона також розповіла, що загалом на конкурс подалися 136 проєктів з усіх регіонів України.

“Це вже друга частина нашої грантової підтримки громадських проєктів. Перша частина була започаткована півроку тому, коли ми підтримали молодіжні проєкти. І тоді було 10 переможців серед молодіжних громадських організацій. Ми з великим задоволенням будемо підтримувати ваші проєкти”, – звернулася голова комісії до переможців грантової програми.

“Коли звільнили Херсон з окупації, ми віришили, що нам треба займатися херсонським українським культурним центром, тому що насправді багато втрачено. Я сподіваюсь, що ми будемо розвивати наше місто”, – говорить волонтерка Оксана Погомій.

“Я представляю проєкт, який спрямований на консультаційну допомогу родинам зниклих безвісти та військовополонених. Вже провели більше 250 консультацій. Ми намагаємось полегшити життя дружин, матерів, дітей. Завдяки грантовій програмі Фонду Порошенка консультації вийдуть на новий рівень”, – розповідає Анастасія Грановська з Дніпра.

“Наш проєкт передбачає надання психологічної допомоги ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх родин. Навчання на початковому етапі 20 психологів у Закарпатській області із подальшим проведенням консультативної допомоги”, – говорить Валентина Шевчук.

“Вражає географія запропонованих проєктів: Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Київ, Черкаси, Івано-Франківськ, Львів, Кропивницький, Чернігів, Хмельницький, Вінниця, Рівне, Херсон, Тернопіль, Чернівці, Волинь, Закарпаття – фактично вся Україна”, – говорить лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко.

Він закликав патріотичну спільноту гуртуватися навколо ЗСУ: “наша єдність України має бути продемонстрована конкретними кроками. І те, що у нас величезна кількість проєктів, які спрямовані саме на це, означає, що ми правильно розуміємо одне одного”, – зазначив п’ятий президент.