Республіканці у США готують новий проєкт рішення про допомогу Україні

Головна Сторінка » Республіканці у США готують новий проєкт рішення про допомогу Україні

У США розробляють новий проєкт допомоги Україні.

Над документом працюють спікер Палати представників Майк Джонсон та голови ключових комітетів. Про це повідомляє NBC News.

На їхню думку, альтернативний проєкт, зможе пройти Конгрес без відштовхування консерваторів, які виступають проти подальшого фінансування України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенат США уникнув шатдауну і схвалив тимчасове фінансування уряду

Поки що, ці плани знаходяться на попередній стадії і далекі від повної реалізації, повідомили три джерела. Але республіканці, які підтримують Україну, хочуть бути готовими ухвалити закон, як тільки Конгрес затвердить бюджетні закони.

За словами двох джерел, голосування за критично важливу допомогу для України буде перенесено на квітень з огляду на заплановану двотижневу перерву у роботі Конгресу наприкінці березня.

Серед нових пропозицій республіканців – виділення частини невоєнної допомоги у формі кредиту. Зазначається, що економічна допомога уряду України та підтримка його довгострокових зусиль щодо відновлення країни також залежатиме від кредиту відповідно до цього плану. Російські активи, конфісковані урядом США, також можуть бути використані як застава за кредитами.

Республіканець Браян Фіцпатрік запропонував компромісний законопроєкт виділення допомоги Україні. Представники Демократичної партії у Палаті представників Конгресу Сполучених Штатів його відхилили.

Вони налаштовані при цьому на підтримку законопроєкту про допомогу України, який надійшов із Сенату.