“Результат війни в Україні матиме довгострокові наслідки для континенту” – європейські політики

Головна Сторінка » “Результат війни в Україні матиме довгострокові наслідки для континенту” – європейські політики

Думки у виданні Politico голови підкомітету з безпеки та оборони в Європарламенті та колишнього міністра з європейських справ у французькому уряді Наталі Луазо та депутата і голови групи дружби “Франція-Україна” у Національній асамблеї Франції Бенджаміна Хаддада

Недавня поїздка президента Володимира Зеленського до Брюсселя наголосила на гострій потребі української армії у більшій кількості боєприпасів та бойових літаків. І немає сумнівів, що США та ЄС мають збільшити свою військову підтримку коливання та зволікання дали Росії лише більше часу, необхідного для мобілізації резервів та підготовки до нового наступу.

Коли бойові дії припиняться, Києву знадобляться гарантії безпеки та засоби для стримування від будь-якої повторної російської агресії

Однак, відповідаючи на заклик України, ми не повинні мати ілюзій ця війна буде тривалою. Вона вже докорінно змінила договір про безпеку на континенті. Коли бойові дії припиняться, Києву будуть потрібні гарантії безпеки та засоби для стримування від будь-якої повторної російської агресії.

Досі адміністрація президента США Джо Байдена була в авангарді підтримки України, але хто знає, що вийде з Вашингтону після президентських виборів 2024 року? Таким чином, європейським лідерам необхідно почати думати про свою довгострокову підтримку оборони України. Та паралельно підтримувати власні збройні сили, відповідно до збільшених оборонних бюджетів.

Хоча ЄС сумно відомий своїм повільним прийняттям рішень та невпевненістю у застосуванні жорсткої сили, він довів гнучкість та чуйність у війні Росії проти України. Мобілізувавши Європейський фонд миру, який спочатку створили у 2021 році для підтримки операцій Загальної політики безпеки та оборони. Із цього фонду взяли гроші на зброю для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал в Міноборони і найгірший міністр: Артур Переверзєв про проблеми у відомстві

Оскільки майже весь семирічний бюджет ЄС було витрачено у 2022 році, фінансова стеля Євросоюзу недавно була збільшена на 2 млрд євро – це на додаток до економічної та гуманітарної допомоги, а також до дев’яти хвиль санкцій проти Росії.

Новий документ передбачено як стимул для спільних закупівель військової техніки країнами-членами ЄС. Однак, оскільки в деяких країнах закінчується зброя та інші матеріали, європейським лідерам необхідно більш творчо підходити до своїх наступних кроків.

У зв’язку з цим інститути ЄС могли б надихнутися успішною французькою ініціативою – створенням спеціального фонду, з якого Україна зможе черпати кошти на закупівлю військової техніки безпосередньо у французької оборонної промисловості.

Зіткнувшись із необхідністю збільшення військової підтримки України у довгостроковій перспективі, Франція створила спеціальний фонд на 200 млн євро

Подібно до США та інших європейських країн, Франція приділяє пріоритетну увагу прямим поставкам зброї з власного арсеналу, включаючи САУ CAESAR, зенітно-ракетні комплекси Crotales та танки AMX-10 RC. Проте, зіткнувшись із необхідністю збільшення військової підтримки України у довгостроковій перспективі, країна також оголосила про створення спеціального фонду в розмірі 200 млн. євро.

Система проста Україна замовляє оборонні системи безпосередньо у французькій промисловості, а потім отримує відшкодування від французького уряду.

За останні кілька місяців українська влада підписала контракти на постачання 12 CAESAR, наплавних мостів, радарів, боєприпасів та технічної підтримки. Тим часом, французькі оборонні компанії оптимізують виробництво та складання, таким чином, починаючи виконувати українські контракти швидше, відповідно до заклику президента Еммануеля Макрона перейти до “військової економіки”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Головний удар з боку РФ буде найближчими тижнями” – Олег Жданов

Наприклад, компанія Nexter, виробник CAESAR, оголосила, що тепер може виробляти шість одиниць на місяць, а не дві, як раніше. Це дозволяє французьким військовим швидше замінювати обладнання, яке Франція постачає Україні.

ЄС має скопіювати цю модель. Для початку пропонуємо створити фонд у розмірі 1 млрд євро, спеціально призначений для України, із внесками країн-членів, відповідно до їхніх ВВП. Це дозволило б країнам, які стикаються з нестачею військових запасів, зробити свій внесок в оборону України, і це дозволило б використати фінансову міць країн, які відстають, коли йдеться про їхній військовий потенціал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Путіну і Лукашенку можуть дати довічне або кілька десятків років за ґратами” – Юрій Білоус

Крім того, давайте будемо чесними – загальне переозброєння дало б такий необхідний імпульс оборонній промисловості Європи, спонукаючи компанії оперативно реагувати на військові потреби України.

Результат війни в Україні матиме довгострокові наслідки для континенту. У разі перемоги Росії наша стабільність та безпека будуть серйозно підірвані. Ми не можемо більше гаяти часу.

Європі необхідно докласти всіх зусиль, щоб допомогти Україні здобути вирішальну перемогу. І пора підійти до цього творчо.

Переклад Gazeta.ua