РФ формує свою агентуру в українських тюрмах: СБУ викрила ув’язненого – агента ФСБ

Головна Сторінка » РФ формує свою агентуру в українських тюрмах: СБУ викрила ув’язненого – агента ФСБ

Російська ФСБ намагалась створити нову агентурну мережу у прикордонних районах на півночі України.

Зловмисники мали збирати розвіддані про Сили оборони та сприяти прориву російських диверсійно-розвідувальних груп. Ці спроби зірвала контррозвідка Служби безпеки, повідомляє пресслужба СБУ.

У виправній колонії на Житомирщині викрито в’язня-агента ФСБ, який вербував інших засуджених для підривної діяльності проти України.

“Потенційними “кандидатами” для вербування були ув’язнені кримінальники, в яких закінчувався термін покарання. Основний фігурант також мав вийти на волю протягом найближчого часу. Після виходу з тюрми вони мали “розосередитись” по території Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей, щоб відслідковувати геолокації Сил оборони на прикордонні. Ще одним їхнім завданням був збір інформації про охорону об’єктів критичної інфраструктури, зокрема водоканалів та енергопідприємств”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексрегіонал наводив авіабомби РФ на Сумщину

За даними СБУ, ворог планував використати ці відомості для підготовки маршрутів прориву своїх ДРГ в “обхід” укріпрайонів та вогневих позицій українських захисників.

Розвіддані також потрібні були РФ для визначення цілей для диверсій у прикордонних регіонах України.

За даними слідства, в’язень-фігурант був завербований російською спецслужбою, коли відбував покарання у тюрмі на тимчасово окупованій частині території Луганщини. Туди він потрапив ще у 2012 році за вчинення тяжкого злочину.

Перед початком повномасштабного вторгнення РФ його етапували до пенітенціарної установи на підконтрольну Україні територію як мешканця Чернігівщини. Але ще до виїзду з тимчасово захопленого регіону ув’язнений отримав завдання від російської ФСБ щодо підривної діяльності проти України.

“Після звільнення на заздалегідь обумовлений номер телефону він мав повторно вийти на російських кураторів і доуточнити завдання. Для виконання ворожої вказівки фігурант повинен був сформувати агентурну групу і підтримувати з нею зв’язок через месенджер”, – повідомляють в СБУ.

Слідчі української спецслужби повідомили в’язню-агенту ФСБ про підозру за двома статтями Кримінального кодексу. Йдеться, зокрема, про державну зраду. Обвинувальний акт вже скеровано до суду. Йому загрожує ще 15 років тюрми.

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала інформатора ФСБ у лавах ЗСУ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Донеччині.

Фігурантом виявився контрактник однієї з бойових бригад Сил оборони, що дислокується на території східного регіону.