Росія готується до війни у космосі, створюючи потенційно загрозливий арсенал зброї.
Він здатен забезпечити перемогу у тотальній космічній війні проти Заходу, пише Forbes.
“Москва проводить випробування ракети “Нудоль”, яку раніше вже використали для знищення радянського супутника на низькій навколоземній орбіті. Незрозуміло, скільки ядерних ракет Росія може випустити, проте навіть одна з них може спричинити катастрофічні наслідки”, – заявила головна директорка з космічної безпеки і стабільності у фонді Secure World Foundation Вікторія Самсон.
За її словами, російське Міністерство оборони може розглядати варіант оснащення “Нудоля” ядерними боєголовками, що робить цю зброю вкрай небезпечною для всіх американських космічних апаратів, включно зі супутниками Starlink і МКС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп не дозволив Ізраїлю вдарити по ядерних об’єктах Ірану – NYT
“У радіус дії “Нудоля” потрапляють усі космічні апарати – від Міжнародної космічної станції до супутників SpaceX Starlink, які передають інтернет-зв’язок українцям, та супутників Planet Labs, що фіксують пересування російських військ”, – йдеться у матеріалі.
За оцінками експертів Пентагону, вибух 5000-кілотонної ядерної бомби поблизу МКС призведе до смертельного опромінення всіх астронавтів протягом години, а 90% з них помруть протягом 2-3 год.
“Росія навряд чи застосує ядерну зброю у космосі, якщо не почнеться повномасштабна війна. Якщо ядерна атака знищить хоча б один американський супутник, який стежить за російськими МБР, це може бути розцінено як початок ядерного удару, що викличе контратаку США. Загроза з боку Росії – радше форма саботажу, ніж реальний намір знищити супутники США”, – вважає Олена Гроссфельд із Королівського коледжу Лондона.
Китай продовжує активний розвиток своїх космічних технологій, і недавні спостереження Космічних сил США вказують на те, що китайські супутники відпрацьовують маневри, які нагадують “повітряні бої” в космосі.
Пʼять китайських супутників синхронно маневрували, моделюючи тактичні операції на орбіті. Це свідчить про здатність Китаю керувати космічними апаратами в умовах потенційного конфлікту та підкреслює зростаючу конкуренцію між провідними космічними державами.