РФ уперше масовано вдарила по Україні керованими касетними авіабомбами

Головна Сторінка » РФ уперше масовано вдарила по Україні керованими касетними авіабомбами

На Донбасі 19 листопада російські війська завдали по українських позиціях в районі Старомайорського потужного авіаудару керованими касетними бомбами РБК-500.

Принципової переваги росіянам цей авіаудар не приніс, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) із посиланням на російських військових блогерів.

“Цей авіаудар став першим великим російським ударом по Україні із застосуванням таких касетних бомб у їхній планерній, керованій модифікації. Снаряди устатковують додатковим обладнанням, так званим універсальним модулем планування та корекції. Простіше кажучи – крилами та навігатором. Таке вдосконалення авіаційних боєприпасів росіяни відпрацювали на фугасних бомбах різної потужності, які активно застосовують у війні проти України”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни провалили атаку на Кліщіївку

Аналогічне технологічне рішення ворог застосував і при модифікації касетних авіабомб, які РФ використовувала під час бойових дій у Сирії.

“Той факт, що вдатися до використання касетних бомб в Україні росіяни вирішили саме зараз, є цілком закономірним. Погана погода перешкоджає використанню бронетехніки, зокрема, на заході Запорізької області, а українські сили все ще атакують російські позиції за допомогою піхотних підрозділів. Касетні ж боєприпаси є ефективнішими саме за використання їх проти піхоти”, – пояснюють аналітики.

Водночас принципової переваги росіянам вони не надали. Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що українські війська відбили російські наземні атаки армії РФ в районі Старомайорського.

Загальні бойові втрати російських окупантів станом на ранок 20 листопада склали понад 319 210 осіб. За минулу добу українські війська знищили ще 640 загарбників.

За тиждень, із 13 по 19 листопада, українські військові ліквідували 7020 російських загарбників. Також ЗСУ вдалося знищити літак, 123 БПЛА, 185 артсистем та 86 танків. Про це повідомив заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.