fbpx

РФ веде перемовини з Китаєм щодо передачі зброї і безпілотників – розвідка США

Головна Сторінка » РФ веде перемовини з Китаєм щодо передачі зброї і безпілотників – розвідка США

Китай розглядає можливість передати Росії безпілотники та боєприпаси.

Остаточного рішення в Пекіні ще не ухвалено, але переговори між Росією та Китаєм про постачання озброєнь тривають, повідомляє CNN з посиланням на три джерела, які знайомі з даними розвідки.

З початку вторгнення в Україну Росія неодноразово запитувала у Китаю дрони та боєприпаси. Можливість таких постачань активно обговорюється в китайському керівництві протягом кількох останніх місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай може передати Росії 100 ударних дронів – Der Spiegel

“Швидше за все, йдеться про боєприпаси для стрілецької зброї, а не для артилерії. Проте такі постачання означатимуть значне посилення підтримки Росії Китаєм”, йдеться в дописі.

Досі військове співробітництво Кремля з китайськими компаніями обмежувалося постачанням до РФ захисного спорядження (каски, бронежилети) та супутникових знімків.

Влада Китаю публічно не засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але і не підтримала. Каже, хоче зберігати нейтралітет. Війну в Україні називає “кризою”, звинувачуючи у ній Захід. Москву Пекін продовжує вважати стратегічним партнером.

За майже рік повномасштабної війни китайський лідер Сі Цзіньпін та президент Володимир Зеленський підтримували діалог у форматі листування. Діалог України з Китаєм від початку російського вторгнення вівся лише на рівні міністрів, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Generated by Feedzy