РФ затягує із переміщенням своїх кораблів з Криму: які причини

Головна Сторінка » РФ затягує із переміщенням своїх кораблів з Криму: які причини

Після влучних ударів ЗСУ досі триває процес переміщення Чорноморського флоту РФ до Новоросійська. Росія ще не завершила переміщення, адже цьому заважають погодні умови та логістика.

У кримських бухтах ще залишається багато кораблів росіян, розповіла 16 листопада керівниця обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк під час телемарафону, передає Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог у Криму накопичив понад 800 ракет для енерготерору

“Переміщення флоту не завершено. Цьому певним чином заважає і погода. Тому що дійсно переходи корабельного угруповання спостерігаємо уповільнені. Часто починаючи перехід, вони змушені повертатися через погодні умови. Тому в кримських бухтах ще не все переміщено. І найголовніше – це логістика, пов’язана з завантаженням “Калібрів”. Вона все ж таки залишається ще в Криму”, – зазначила вона.

Росіяни змушені були перемістити свої кораблі до Новоросійська з анексованого Севастополя. Йдеться про майже півтора десятки кораблів Чорноморського флоту. Зокрема до Новоросійська російські загарбники перекинули два фрегати проєкту 11356 “Адмірал Ессен” і “Адмірал Макаров”, три дизельні підводні човни, п’ять великих десантних кораблів і кілька малих ракетних кораблів.

Щодо пунктів базування, важливим є той момент, що ворог вже з Новоросійська вимушений періодично перекидувати свої одиниці і перешвартовувати в Туапсе, тому що повинен змінювати місце стоянки. Причального фронту там не вистачає. Логістичне обслуговування кораблів залишилась в окупованому Севастополі.