Ріші Сунак став радником Зеленського з економічного відновлення

Home Новини звідусіль Ріші Сунак став радником Зеленського з економічного відновлення

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак стане радником президента Володимира Зеленського з питань економічного відновлення.

Він увійшов до складу Міжнародної консультативної ради з економічного оновлення при президентові України, повідомляє Independent.

Посада є неоплачуваною. За даними джерела РБК-Україна, Сунак працюватиме в межах групи із залучення іноземних інвестицій разом із послом України у США Оксаною Маркаровою та колишньою віцепрем’єр-міністеркою Канади Христею Фріланд.

“Для мене було честю підтримувати Україну, коли я був прем’єром”, – сказав Сунак.

Він також високо оцінив лідерство Зеленського та наголосив на важливості економічної стійкості України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий радник Зеленського – забагато зв’язків із Росією

“Заходу потрібна сильна Україна, а сильній Україні потрібна сильна економіка. Я радий приєднатися до міжнародної групи, яка консультує президента з питань економічної реконструкції. Україна може стати однією з найдинамічніших економік Європи”, – зазначив він.

27 лютого Сунак взяв участь у першому засіданні ради. До нього долучилися президент Світового банку Аджай Банга, президент Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо та представники Siemens, BlackRock, Citigroup і ArcelorMittal.

Сунак залишається членом парламенту Великої Британії від округу Річмонд і Норталлертон. Також він є консультантом Goldman Sachs, Microsoft та компанії Anthropic.

Україна й США обговорили у Женеві механізми економічної підтримки й відновлення України, підготовку до наступного раунду переговорів за участі РФ і питання можливих обмінів.

Україну, окрім секретаря РНБО, представляють Давид Арахамія, Олексій Соболев та Дарина Марчак. США – Стів Уіткофф та Джаред Кушнер. Про це повідомив у Telegram-каналі Рустем Умєров, секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО).