Роман Терещенко: вплив корупції та фінансового шахрайства на економічний розвиток

Головна Сторінка » Роман Терещенко: вплив корупції та фінансового шахрайства на економічний розвиток

Експерт у галузі фінансових технологій Роман Терещенко пояснює, що корупцію можна цілком вважати різновидом фінансового шахрайства, що створює дисбаланс в економіці, порушує її нормальний розвиток шляхом обману та крадіжки коштів. Аналітик пропонує на наочних прикладах розглянути ознаки економіки, ураженої фінансовим шахрайством та корупцією.

Відсутність інновацій як наслідок корупції

У контексті переважної корупції в правових системах судові рішення можуть піддаватися фальсифікації. Це якраз і викликає сумніви у потенційних інноваторів щодо захисту своїх винаходів через патентне законодавство. Аналітик пояснює: вони не можуть бути впевнені в тому, що їхню роботу не вкрадуть ті, хто користується зв’язками у владі. Країни, що розвиваються, зіткнувшись з такою ситуацією, часто змушені вдаватися до імпорту технологій, оскільки не мають можливості створювати власні інновації.

Тіньова економіка в дії

У країнах, де панує корупція, безліч малих підприємств вважають за краще уникати реєстрації свого бізнесу. Роман Терещенко зазначає, що такий підхід дає їм змогу ухилятися від оподаткування. У результаті доходи підприємств залишаються невидимими для державних структур і не беруться до уваги при розрахунку загальнонаціонального ВВП. Такі практики також супроводжуються низьким рівнем заробітної плати та відсутністю соціальних гарантій для зайнятих у них людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один з найкращих результатів – яке місце Україна посіла в “Індексі сприйняття корупції”

Іноземні інвестиції не вливаються у незаконне середовище

Високий рівень корупції негативно впливає на приплив іноземних інвестицій та розвиток торгівлі в країні.

“Іноземні інвестори вважають за краще вкладати кошти в країни, де існує чесне та конкурентне бізнес-середовище. Саме тому вони обходять стороною регіони з високим рівнем корупції”, – зазначив Терещенко.

Фінансове шахрайство та корупція: загрози для економічного розвитку – позиція Романа Терещенка

Бізнес-аналітик звертає увагу на те, що країни з високим рівнем корупції створюють благодатне підґрунтя для впровадження схем фінансового шахрайства. Як наслідок, виникає всебічна загроза для розвитку економіки:

Економічні збитки. Масштабні фінансові шахрайські схеми можуть призвести до значних економічних втрат для держави, компаній та мешканців країни.

Шахрайство підриває довіру до фінансових інститутів та ринків, що може призвести до паніки серед інвесторів та споживачів, яка цілком може призвести до кризи.

Відмивання грошей. Частиною фінансових шахрайських операцій може бути легалізація грошей, одержаних від злочинної діяльності, або фінансування терористичних груп. Це створює загрозу для національної безпеки.

Загалом фінансове шахрайство та корупція створюють безліч загроз для національної безпеки та економічного розвитку. Терещенко наголошує на тому, що такі злочинні дії послаблюють економіку, підривають довіру до фінансової системи та влади. А здатність держави контролювати фінансові потоки та протидіяти злочинності значно мінімізується.

Під час воєнного стану корупцію необхідно прирівняти до державної зради, заявив президент України Володимир Зеленський.

Така ініціатива не може діяти постійно у суспільстві, але на воєнний стан це допоможе, вважає він.