Російська ракета, яка влучила в лікарню “Охматдит”, мала західні компоненти – FT

Головна Сторінка » Російська ракета, яка влучила в лікарню “Охматдит”, мала західні компоненти – FT

Російська ракета, яка влучила на початку цього тижня в дитячу лікарню “Охматдит”, мала західні компоненти.

Це говорить про успіх Кремля в ухиленні від санкцій. Про це повідомляє Financial Times.

Зафіксована на камеру за секунду до того, як вона влучила в лікарню, ракета Х-101 є однією з найдосконаліших крилатих ракет Росії та має вирішальне значення для її кампанії з повітряних ударів по Україні.

“Західні технології дозволяють їм будувати ці розумніші ракети, які дозволяють їхнім терористичним атакам проходити повз нашу протиповітряну оборону”, – сказала керівник дослідження санкцій Інституту KSE у Києві Олена Білоусова.

Хоча санкції відрізали Росію від деяких передових компонентів, оборонний сектор Кремля звернувся до мікропроцесорів та інших передових технологій, не призначених для військового використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уточнили кількість загиблих у Києві

Перехід видно в українському аналізі Х-101, випущеному в січні. Під час дослідження було виявлено 16 частин електроніки західного виробництва всередині ракети:

два компоненти були виготовлені компанією STMicroelectronics зі штаб-квартирою в Швейцарії;
решта – американськими виробниками мікросхем, зокрема Texas Instruments, Analog Devices і Intel.

За даними видання, усі товари в основному призначені для цивільного використання – деякі досить старі.

Аналіз російських заявок Financial Times показує, як російські компанії в 2023 році змогли отримати запчастини, ідентичні тим, що використовувалися в січневому Х-101, просто купуючи їх на відкритому ринку та імпортуючи через Китай.

Пропри те, що в російських документах зазначено, що деталі виготовлені західними виробниками, усі вони були виготовлені в Китаї, Малайзії, Філіппінах, Тайвані чи Таїланді.

8 липня російські війська здійснили повітряну атаку різними видами ракет по Україні і столиці. Внаслідок ворожої атаки були руйнування і пошкодження цивільної інфраструктури у семи районах Києва.

У Шевченківському районі постраждала дитяча лікарня “Охматдит”.

Є велика ймовірність, що Росія цілеспрямовано атакувала дитячу лікарню “Охматдит”, заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл.