Російська ядерна зброя в Білорусі: аналітики розповіли про плани Путіна

Головна Сторінка » Російська ядерна зброя в Білорусі: аналітики розповіли про плани Путіна

Російський президент Володимир Путін хотів розмістити ядерну зброю в Білорусі ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Але потім він вирішив поєднати розміщення ядерної зброї в Білорусі з початком нової інформаційної кампанії із залякування України та країн ЄС. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Диктатор Олександр Лукашенко запропонував Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі ще 30 листопада 2021 року. А у лютому 2022 року Білорусь скасувала конституційний пункт, що закріплює нейтральний статус країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розміщення “ядерки” в Білорусі: міноборони США відреагувало на заяву Путіна

“У січні та лютому 2022 року експерти ISW прогнозували, що Путін може спробувати розмістити тактичну або стратегічну ядерну зброю в Білорусі в рамках ширших зусиль щодо поглиблення російського контролю над Мінськом”, ‒ йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків, на початку вторгнення в Україну Путін, ймовірно, утримався від розгортання ядерної зброї в Білорусі, щоб зберегти можливість розмістити її в рамках майбутньої російської інформаційної операції з маніпулювання Заходом.

Напередодні Володимир Путін заявив про сховище для тактичної ядерної зброї у Білорусі. Сказав, що 1 липня нібито закінчиться його будівництво.

За словами диктатора, його білоруський колега Олександр Лукашенко “давно ставить питання про те, щоб розмістити на території Білорусі російську тактичну ядерну зброю”.