У ніч на 4 липня російські війська завдали комбінованого удару по Україні, внаслідок якого зафіксували влучання двох ракет і 17 ударних безпілотників на 16 локаціях, а також падіння уламків збитих повітряних цілей у п’яти місцях.
Атака розпочалася о 18:00 3 липня. Російська армія застосувала балістичну ракету “Іскандер-М” з тимчасово окупованого Криму, керовану авіаційну ракету Х-59/69 з акваторії Чорного моря та 86 ударних безпілотників типу Shahed, включно з реактивними, а також дрони “Гербера”, “Італмас” і безпілотники-імітатори “Пародія”. Запуски здійснювали з районів Брянська, Курська, Приморсько-Ахтарська, Міллерового, Орла та тимчасово окупованого Донецька, повідомляють Повітряні сили ЗСУ.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби, безпілотних систем і мобільні вогневі групи Сил оборони України. Станом на 08:30 сили протиповітряної оборони попередньо знищили або придушили 69 ворожих безпілотників на півночі, сході та півдні країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія обстріляла Одещину: постраждали двоє людей, горів склад
Станом на ранок повітряна атака не завершилася. У повітряному просторі України залишалися кілька російських безпілотників, тому громадян закликали дотримуватися правил безпеки та реагувати на сигнали повітряної тривоги.
У ніч проти 15 червня противник завдав масованого комбінованого удару по Україні із застосуванням ударних БПЛА та ракет повітряного й наземного базування різних типів. Усього радіотехнічні війська Повітряних сил зафіксували 81 засіб повітряного нападу: 20 ракет та 61 БПЛА різних типів.
Внаслідок ворожого удару на даху Успенського собору виникла пожежа, яка охопила площу близько 800 кв. м. Ворог пошкодив вежу Івана Кущника – оборонну споруду XVII-XVIII століть, що є частиною фортифікаційного комплексу Верхньої Лаври. Києво-Печерську лавру закрили для відвідувачів, тривають аварійно-рятувальні роботи.
Також постраждали Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал” та одна з найстаріших в Україні національна кіностудія імені Олександра Довженка.
У Дніпрі ворог пошкодив понад десяток будівель та унікальний музичний інструмент – орган, виготовлений німецькою компанією Sauer і встановлений у 1985 році. За словами мера міста, цей орган – єдиний на чотири сусідні області.