fbpx

Росія блокує роботу ОБСЄ ‒ Блінкен

Головна Сторінка » Росія блокує роботу ОБСЄ ‒ Блінкен

Росія порушує принципи ОБСЄ та блокує роботу цієї організації.

Таку політику РФ проводить увесь рік повномасштабної війни проти України. Про це на спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Укрінформ.

За його словами, ОБСЄ було створено для забезпечення миру, включаючи суверенітет, територіальну цілісність та повагу до прав людини. Проте, президент Росії Володимир Путін “напав на ці принципи”, розпочавши війну в Україні.

Відтоді, за словами Блінкена, Росія щодня порушує ці принципи та намагається повалити демократично обраний уряд України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен нагадав про помилку 2015 року

Держсекретар США нагадав, що ОБСЄ виконує важливу роботу з розслідування злочинів російських військ в Україні, та направляє експертів для неупередженого звітування про вплив російської війни на український народ.

“Натомість Росія намагається заблокувати організацію. РФ зловживала правилами, щоб саботувати бюджет ОБСЄ, змушуючи цю організацію працювати від місяця до місяця, підриваючи здатність здійснювати довгострокове планування”, ‒ наголосив Блінкен.

Він звернув увагу на те, що Росія свавільно затримала співробітників ОБСЄ та утримує їх в ув’язненні вже 10 місяців.

“Ці дії не мають жодного виправдання, і Москва повинна негайно звільнити їх”, ‒ додав Блінкен.

Рішення Росії призупинити участь у договорі про нерозповсюдження ядерної зброї є безвідповідальним. Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав про це під час візиту до Афін.

Секретар РНБО Олексій Данілов розкритикував позицію деяких європейських інституцій щодо ставлення до війни в Україні і до Росії. Назвавши ганебною ситуацію, коли російська делегація бере участь у засіданні ПА ОБСЄ.

Generated by Feedzy