Росія готує велику пропагандистську кампанію: розвідка попередила

Головна Сторінка » Росія готує велику пропагандистську кампанію: розвідка попередила

Головне управління розвідки Міністерства оборони України має інформацію щодо підготовки російським “агентством соціального проєктування” пакету провокативних статей.

Вони спрямовані на міжнародну дискредитацію України і розпалювання внутрішньополітичних конфліктів, пише пресслужба ГУР.

“Для розповсюдження серед цільових аудиторій Німеччини Франції Ізраїлю та США пропонуються теми: “Африканці: “Франція, забирайся”, “Ласкаво просимо, Росія”, “Тихоокеанські танці Макрона на граблях”, “Економіку Німеччини очікує обвал”, “Криза вже прийшла у кожну оселю”, “Справи проти Нетаньяху фабрикувались за тими ж лекалами, що й справи проти Трампа”, йдеться у повідомленні.

В українському інформаційному полі готуються публікації на теми: “Хто хабарі бере, а хто на фронт йде”, “Політичний спаринг: коли почнеться бій?”, “Тушіть світло виборів не буде”, “Так військовий чи мирний час?” тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині заговорили про російську пропаганду та шпигунів

Російські політтехнологи використовують принцип “крапля правди на тонну брехні”. Вони шукають та прагнуть актуалізувати реальні проблеми та больові точки, в тому числі для західного світу.

“Як випливає з даних Destatis, сукупна заборгованість органів соціального забезпечення минулого року скоротилася більш ніж на 47 млрд (і це з урахуванням зростання витрат на здобуття українських біженців). Безперечно, соцзабезпечення доклало чимало зусиль, щоб скоротити свої витрати. Щоправда, те, що в результаті без допомоги залишилося багато і без того небагатих німців, навряд чи це хвилює федеральний уряд. Воно надто зайняте постачанням танків та боєприпасів для України”, наводять у ГУР приклад такої теми.

Такі статті намагаються “переконати” українців та союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви та створити враження, що є “важливіші” проблеми.

“Кожен матеріал має додаток з рекомендаціями щодо бажаних коментарів “від пересічних читачів” на кшталт: “Напишіть коментар у 200 знаків від імені ізраїльтянина, який живить традиційну ворожість до Європи та Франції. Африка його зовсім не цікавить, але проблеми давніх недоброзичливців приносять задоволення”, додали у ГУР.

Російська Федерація платить майже 2 тис. на місяць громадським діячам, журналістам і політикам за поширення російської пропаганди в Болгарії. Росія платила за формування громадської думки болгарським політикам, відомим журналістам, аналітикам, політологам та іншим особам, які з’являються в суспільних ЗМІ.