Цього року Росія активніше намагалася розробити рішення щодо імпортозаміщення для закупівлі верстатів західного виробництва.
Таким чином вона може готуватися до західних санкцій, кажуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
У травні 2023 року уряд РФ схвалив “Концепцію технологічного розвитку до 2030 року”. Вона зобов’язує підприємства виробляти не менше 75% високотехнологічної продукції Росії до 2030 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діаманти, двигуни для дронів і не тільки: відомі подробиці 12-го пакету санкцій проти РФ
Оборонний конгломерат Ростех у серпні повідомив, що російська група “СТАН” є основним елементом російської програми імпортозаміщення.
Глава дочірньої компанії Ростеха RT-Capital Семен Якубов сказав, що за допомогою групи “СТАН” сподіваються задовольнити “велику потребу” Росії в сучасних точних машинах за відсутності західного імпорту.
Додав, що санкції та війна різко підвищили військовий і цивільний попит Росії на верстати вітчизняного виробництва. “СТАН” не зміг виконати навіть третини загального обсягу російських замовлень на прецизійні машини 2023 року на суму близько $67,1 млн.
В 12-му пакеті санкцій Євросоюзу для РФ обмежать торгівлю товарами сукупною вартістю приблизно 5 млрд.
Буде обмежено експорт зварювальних апаратів, хімікатів та інших технологій, які використовують у військових цілях, написало агентство Bloomberg.
Окрему увагу Євросоюз приділятиме боротьбі з ухилянням Росії від санкцій.
Також, в новому пакеті санкцій ЄС проти Росії може бути понад 100 фізичних і 40 юридичних осіб. Обговорюють також заборону працевлаштування росіян на роботу в так звані чутливі сектори й репатріації російських активів у ЄС.