Росія кидає піхоту на мотоцикли: у ЗСУ застерігають про нову тактику

Головна Сторінка » Росія кидає піхоту на мотоцикли: у ЗСУ застерігають про нову тактику

Російські війська дедалі частіше використовують мотоцикли для бойових дій через нестачу бронетехніки.

Таку тактику окупанти застосовують для підвищення мобільності та зменшення втрат під час пересування, зокрема в умовах нейтральної смуги, про це в ефірі Українського Радіо розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

За його словами, йдеться не про спеціалізовану військову техніку, а про звичайні цивільні мотоцикли, які росіяни або закуповують, або просто конфісковують. “Це нова тактика. Мотоцикли масово купують як у Росії, так і в третіх країнах”, – зазначив Тимочко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти готуються до наступу в Україні на мотоциклах – звіт ISW

Основна перевага таких мобільних груп швидкість. Росіяни намагаються компенсувати повільність піхоти, яка не здатна швидко закріплювати успіх або заходити в тил українських сил. Через великі втрати під час руху відкритою місцевістю, ворожі підрозділи сподіваються на мотоцикли як спосіб швидко прориватися крізь нейтральну смугу з меншими втратами від дронів та артилерії.

“Їхній розрахунок – це швидкість, маневреність і можливість діяти групами в тилу, обходячи укріплення або населені пункти, створюючи загрозу зсередини”, – пояснив Тимочко.

Водночас він підкреслив, що ця тактика ще не набула масового характеру, але ігнорувати її небезпеку не можна. “На відео з навчальних центрів РФ видно, що це не просто натовп на колесах. Кожен боєць виконує чітку роль – це вже ознака бойової злагодженості, а не хаотичний рух уперед”, – попередив представник ЗСУ.

Раніше аналітики ISW повідомили, що військове командування Росії, ймовірно, планує активно використовувати мотоцикли під час наступальних операцій в Україні влітку та восени 2025 року.

Такий підхід, як припускають аналітики, має допомогти окупантам уникати атак українських дронів.

26 квітня Міноборони РФ оприлюднило відео з навчань на полігоні, де військові в групах по дві – три особи відпрацьовували маневри наступу й оборони на мотоциклах. Ймовірно, в кадрі – десантники 299-го полку 98-ї дивізії ВДВ.