Західні Балкани можуть перетворитися на нову гарячу точку в Європі, де Володимир Путін прагнутиме реалізувати свої інтереси.
Про це пише Politico, посилаючись на джерела в уряді Великої Британії.
Зокрема, в статті зазначається, що, поки увага Європи зосереджена на Україні, напруженість на Балканах зростає. Лідери регіону та Великої Британії стурбовані можливістю того, що Путін скористається ситуацією для досягнення своїх цілей.
Вищі посадові особи Великої Британії характеризують Західні Балкани як нову гарячу точку. Вони вважають, що ситуація на Балканах потребує уваги, і наголошують на важливості вступу держав цього регіону до ЄС для протидії впливу Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін має зробити більше для припинення війни в Україні – Рютте
“Враховуючи, що в Європі триває війна і Росія активно впливає на регіон, було б недалекоглядно ігнорувати Західні Балкани, де досі є нерозв’язані проблеми”, – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.
За його словами, інтерес Путіна полягає в збереженні дестабілізації в цьому регіоні. “Він прагне утримувати країни Західних Балкан на межі, використовуючи гібридну війну та кібернапади”, – додав дипломат.
Експерти та міністри, з якими поспілкувалось видання, висловлюють побоювання, що Кремль може використати глибоко вкорінені етнічні та релігійні конфлікти для розпалювання нових заворушень, тим самим зміцнюючи свої позиції та створюючи нові проблеми для ЄС.
“Якщо Західні Балкани не зроблять прогресу, вони продовжать залишатися ігровим майданчиком для Росії”, – підсумував один з анонімних британських чиновників.
Президент США Дональд Трамп, російський диктатор Володимир Путін і китайський лідер Сі Цзіньпін збираються розділити світ на сфери впливу. Великій Британії необхідно переозброїтися і створити резерви, щоб захиститися від надій президента РФ Володимира Путіна домінувати у Східній Європі та підірвати Захід, сказав Алекс Янгер.
Янгер зауважив, що він має на увазі залучення великої кількості людей для участі в бойових діях, а також розуміння того, що гібридна війна з Росією – де дезінформація, кібератаки та економічний тиск однаково важливі – вже йде. Він додав, що люди у Великій Британії мають усвідомити, що загроза з боку Росії – і її близькість до США – реальна.