Російські загарбники можуть не встигнути захопити все місто Часів Яр Донецької області до 9 травня.
Окупанти, ймовірно, лише зайдуть до його східної частини. Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Однак, дефіцит в Україні артилерії та засобів ППО дозволить загарбникам швидше просуватися під час операції із захоплення міста.
Аналітики посилаються на заяву головнокомандувача Збройних Сил Олександра Сирського про намір військового командування РФ захопити Часів Яр до 9 травня.
Мета російського військового командування захопити Часів Яр лише за три з половиною тижні вказує на те, що воно, ймовірно, вважає, що війська РФ зможуть захопити місто швидшими темпами наступальних операцій, ніж зусилля по захопленню Бахмута у травні 2023 року або Авдіївки у лютому 2024 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ потіснили росіян на декількох ділянках фронту – ISW
Російське військове командування вважає, що дефіцит боєприпасів в Україні дозволить військам РФ захопити Часів Яр за кілька тижнів, незважаючи на оцінку ISW, що російські війська нині досягли лише крайньої східної частини мікрорайону “Канал” на сході міста.
Водночас командування РФ регулярно висуває нереалістичні цілі для просування, і російський військовий блогер висловив сподівання, що російські війська зможуть просто увійти до Нового мікрорайону на південному сході Часова Яру до 9 травня.
Аналітики припускають, що російські військові мають намір скористатися значною нестачею української артилерії та засобів ППО, які мають вирішальне значення для української оборони, та які не обмежували оборону Бахмута чи Авдіївки в тій мірі, в якій вони обмежують зараз.
“Російське військове командування буде продовжувати наступальні дії на Часів Яр до їхньої кульмінації. Однак росіяни можуть просуватися швидше, ніж у попередніх операціях, враховуючи нинішню нестачу артилерії та засобів ППО в Україні”, – зазначають аналітики.
Росіяни просунулися біля Часового Яру та Новобахмутівки. Тривають бої в районі Бердичів, Часового Яру, Старомайорського та Красногорівки, інформують аналітики DeepState.
За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, російське командування хоче захопити Часів Яр до 9 травня.