Росія не має ресурсів для прориву фронту в Україні – генерал НАТО

Головна Сторінка » Росія не має ресурсів для прориву фронту в Україні – генерал НАТО

Армія РФ не має ресурсів для “стратегічного прориву” фронту в Україні.

Про це сказав верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО у Європі генерал Крістофер Каволі на засіданні військового комітету начальників штабів оборони Північноатлантичного альянсу, повідомили Суспільне.

“Росіяни не мають необхідної кількості (військ. – Gazeta.ua) для стратегічного прориву. Мало того, вони не мають навичок і можливостей, щоб це зробити, щоб діяти у такому масштабі, необхідному для використання будь-якого прориву для отримання стратегічної переваги”, – заявив американський генерал.

Каволі сказав, що у росіян є здатність просуватись на місцевому рівні, і “вони дещо з цього зробили”, але “зазнали певних локальних втрат”.

“Очевидно, вони наступають на південний схід, у бік Харкова. Чи це літній наступ? Знаєте, ніколи не можна бути впевненим”, – заявив генерал.

Каволі зазначив, що союзники не бачать великих ресурсів, які “десь накопичуються”.

“У Росії зараз проходить стандартна мобілізація – призов на військову службу раз на пів року. Але поки що це майже не пов’язано з конфліктом”, – сказав генерал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборонці Вовчанська знищують росіян. Того, хто здається, беруть у полон – відео

Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що ситуація не змінюється настільки, щоб Україна починала переговори з РФ.

“ЗСУ борються за те, щоб повернути землю, яка належить їм. А це важко. Для цього потрібно багато зробити. І це буде непросто. Але росіянам теж нелегко повернути те, що українські Збройні сили відвоювали у них, тому що українські сили повернули 50% території, яку Росія захопила на початку війни. Тож російські сили зараз захоплюють це, але це не стратегічні досягнення, це не стратегічні успіхи”, – заявив Бауер.

На Харківському напрямку кількість ворожих атак зросла до 10. Бойові дії точаться у районах населених пунктів Липці та Вовчанськ, повідомив ввечері Генеральний штаб ЗСУ.

Втрати російських окупантів за минулу добу становили 1520 осіб. Сили оборони України знищили вчора 19 російських танків.