Росія одягнула на Лукашенка ядерний пояс шахіда – ексголова СБУ

Головна Сторінка » Росія одягнула на Лукашенка ядерний пояс шахіда – ексголова СБУ

Білоруси стали заручниками ядерних погроз РФ

Російська ядерна зброя для самопроголошеного президента Олександра Лукашенка це пояс шахіда. Про це сказав нардеп та колишній голова СБУ Валентин Наливайченко, передає “Еспресо”.

“Погрожують ядерною зброєю Путін, Медвєдєв та ще дві-три особи з путінського оточення, і Лукашенко приєднався, одягнувши цей пояс шахіда, а зовсім не пасок безпеки. Чому? По-перше, розповсюдження ядерної зброї Росією на територію Білорусі черговий міжнародний злочин. Однак це ще є ударом і по Китаю, союзником якого себе виставляв Путін та Росія”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко заявив про початок переміщення ядерної зброї в Білорусь

Наливайченко додав, що Китай та Індія неодноразово вимагали від Росії не використовувати та не розповсюджувати ядерну зброю на території інших країн. Москва цим знехтувала.

“Другий момент ця зброя залишається російською зброєю під керівництвом РФ. Лукашенко збрехав у друге, бо ніякої ядерної зброї він не отримає, вона буде у руках Путіна. І третій момент, важливо розуміти, що антипутінська коаліція країн, які володіють ядерною зброєю стримування, ставляться до всіх цих погроз дуже скептично, але все перевіряють і відстежують. А свою зброю стримування розвантажили та підготували для можливого застосування у відповідь або знищення ядерних боєголовок на території РФ. Як ви думаєте, випадково чи ні саме зараз заплановані у Німеччині найбільші авіаційні навчання всіх країн-членів НАТО? Натівська авіація готується, щоб жодна ядерна ракета не вилетіла, щоб ядерні ракети Путіна і залишилися на тих територіях, де розташовані”, пояснив Наливайченко.

25 травня міністри оборони РФ та Білорусі Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали документи щодо розміщення російської нестратегічної ядерної зброї на території республіки. Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.

При цьому Шойгу наголосив, що РФ не передає Мінську ядерну зброю, а лише розміщує її на території Білорусі. Контроль над озброєнням та рішення про його застосування залишається за Росією.