fbpx

Росія погрожує Україні через прийняття закону про перехідний період на Донбасі

Головна Сторінка » Росія погрожує Україні через прийняття закону про перехідний період на Донбасі

Якщо Україна прийме закон про перехідний період, то Москва вважатиме, що Київ вийшов з Мінських угод.

“Проєкт закону про засади державної політики перехідного періоду, який був внесений урядом України… Якщо цей закон буде прийнятий, Київ тим самим проголосить вихід із мінського комплексу заходів”, повідомив голова МЗС РФ Сергій Лавров, цитує його ТАСС.

Він нагадав обіцянку Франції та Німеччини щодо цього документа. За його словами, Париж і Берлін запевняли Москву, що зроблять все для того, щоб цей закон не був прийнятий.

“Але ніяких дій з того часу прийнято не було”, додав російський міністр.

У Верховній Раді процес схвалення законопроєкту йде повним ходом.

Законопроєкт передбачає, що вибори на деокупованих територіях України можуть проводитися тільки в разі можливості забезпечення недопущення протиправного втручання у виборчий процес, зокрема з боку Російської Федерації.

Серед умов проведення виборів дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі, а також дотримання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. Законопроєкт передбачає, що вибори на цих територіях можливі при забезпеченні свободи передвиборної агітації, рівного доступу до засобів масової інформації та відновлення українського теле- і радіомовлення, вільного обігу українських друкованих засобів масової інформації.

Одна з вимог законопроєкту безпечні умови діяльності і безперешкодна участь у виборчому процесі офіційних спостерігачів, зокрема від Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (БДІПЛ ОБСЄ), інших міжнародних організацій та іноземних держав.

Також пропонується ввести в законодавство такі терміни, як “перехідний період”, “деокуповані території”, “тимчасова окупація”, “окупаційні сили і окупаційні служби Російської Федерації”, “контактна лінія”, закріплення на законодавчому рівні за Російською Федерацією статусу “держави-агресора”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Венеційка” пропонує змінити законопроєкт про перехідний період щодо Донбасу й Криму

9 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про основи державної політики перехідного періоду” (зареєстровано за №5844).