fbpx

Росія повернула “Калібри” у Чорне море

Головна Сторінка » Росія повернула “Калібри” у Чорне море

У Чорному морі корабельне угруповання продовжує маневрувати за південно-східним узбережжям Криму в бік Новоросійська. На чергуванні 13 травня знаходяться дев’ять кораблів РФ, серед яких є два ракетоносії.

Їхній сумарний залп може складати до 12 ракет, заявила в суботу в ефірі національного телемарафону керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, передає Gazeta.ua.

“Рівень ракетної загрози залишається досить високим, мінна небезпека актуальна як на суші, так і в прибережній зоні чорноморського узбережжя. Ворог наростив присутність. Ракетоносії повернулися на бойове чергування. В Чорному морі їх наразі два надводний та підводний. Сумарний залп “Калібрів” може сягати 12 одиниць”, ідеться у повідомленні.

Зараз фіксується певна активність суден, вони можуть маневрувати, зокрема прямуючи в зону пуску.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Повітряних силах розкрили нові подробиці нічної атаки РФ

“Ми продовжуємо відстежувати. Саме тому лунає повітряна тривога і на півдні України також”, сказала Гуменюк.

Водночас фіксується активність тактичної авіації над Кримом та в районі Азовського моря.

“Це може свідчити про підготовку до пуску КАБів вздовж лінії фронту. А також може бути активність ракетоносіїв повітряного базування, які можуть спрямувати їх по південних регіонах інших, не тільки прифронтових”, додала речниця ОК “Південь”.

Російська Федерація продовжує нехтувати законами та звичаями війни, тому ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів і надалі залишається високою по всій території країни.

“Калібр” ‒ це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 км. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.

Generated by Feedzy