Росія шукає людей, готових працювати проти Польщі – польська розвідка

Головна Сторінка » Росія шукає людей, готових працювати проти Польщі – польська розвідка

Російська розвідка шукає агентів, які б збирали інформацію про військові об’єкти Польщі.

Йдеться про розпізнавання важливих об’єктів, включаючи військові частини, повідомляє Польське радіо з посиланням на польські спецслужби.

“Ми бачимо подальші спроби знайти людей, готових працювати на російську розвідку проти Польщі. Ми усвідомлюємо, що це постійний елемент загроз, з якими наша держава зіткнеться в найближчі місяці і навіть роки”, заявив заступник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин.

Він зазначив, що останні розслідування польської контррозвідки показали, що люди, які співпрацюють з Росією або Білоруссю, зосереджуються на розпізнаванні важливих об’єктів, включаючи військові частини, залізничні лінії та аеропорти.

В Польщі викрили найбільшу в історії мережу російської розвідки. Серед 16 членів аж 12 є громадянами України. Деякі з них мають статус біженців у сусідній країні, а дехто вже перебував у Польщі раніше. Наймолодший агент Росії 16-річний українець.

Мережу вдалось викрити, оскільки перехожий помітив об’єктив камери на деревах вздовж важливої ділянки колії, біля мосту, де поїзди повинні знижувати швидкість. Камера працювала на сонячних батареях і передавала відео онлайн, яке відкривалося за допомогою пароля.