Росія скоїла геноцид в Україні ‒ МЗС Німеччини

Головна Сторінка » Росія скоїла геноцид в Україні ‒ МЗС Німеччини

Україна має наполягати у міжнародних судах на скоєнні країно-агресоркою Російською Федерацією геноциду.

Про це заявив віцеміністр закордонних справ Німеччини, депутат Бундестагу Тобіас Лінднер на конференції “Міжнародне право проти геноциду” у Берліні, повідомила “Українська правда”.

“Ті злочини, які зараз вчиняються, повинні кваліфікуватися як геноцид. І з такою кваліфікацією вони мають бути передані в суд. І вже потім суд має вирішити, чи це є злочинами проти людяності, чи геноцидом”, ‒ сказав Лінднер.

Президент Росії Володимир Путін неодноразово заперечував існування України та українців, нагадав заступник міністра. Пояснив, що йдеться саме про геноцид.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Путін не досягне своїх цілей” виступ Шольца у Бундестазі

Як приклад геноцидального епізоду війни Лінднер навів килимове бомбардування росіянами та інше знищення цивільних у Маріуполі.

“Ми знаємо що величезна кількість людей була вбита у Маріуполі. А ті, хто лишилися, не мають електрики, продовольства, води. Як ми можемо оцінити цей злочин?”, ‒ пояснив.

Також Лінднер назвав епізодом геноциду масове вивезення українських дітей до Росії.

“Йдеться про викрадення українських дітей, коли їх поміщали у родини з російськими батьками для так званого усиновлення”, ‒ сказав.

Лінднер наголосив, що Німеччина “знає дуже добре, що таке геноцид”, оскільки має подібну сумну сторінку у своїй історії.

Покарання керівників РФ за цей злочин є дуже важливим для того, щоби такий злочин не повторився так само як були покарані Німеччина і лідери Третього Рейху, заявив.

“Трибунал у Нюрнберзі це був подарунок, що допоміг нашій країні. 22 нацисти були визнані винними”, сказав німецький урядовець.

У квітні Верховна Рада ухвалила заяву про скоєння РФ геноциду українського народу.

Латвія та Естонія визнали дії РФ в Україні геноцидом. Також постанову ухвалив парламент Канади.

10 травня Сейм Литви визнав Росію терористичною державою, а її дії в Україні геноцидом. Постанову ухвалив сенат Чехії.