Росія спробує дестабілізувати Україну – Скібіцький

Головна Сторінка » Росія спробує дестабілізувати Україну – Скібіцький

У травні Росія використає “тришаровий” план дестабілізації України.

Він складається з військової, дезінформаційної та міжнародної частин. Про це розповів заступник начальник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький виданню The Economist.

Основним фактором є військовий, зауважив Скібіцький.

За його словами, знадобляться тижні для того, щоб нещодавно виділена Сполученими Штатами військова допомога надійшла на лінію фронту. Крім того, навряд чи ця допомога зрівняє український потенціал з російськими запасами снарядів або забезпечить ефективний захист від російських керованих авіаційних бомб.

Другою частиною російського плану є дезінформаційна кампанія Кремля в Україні, яка буде спрямована на підрив української мобілізації та політичної легітимності президента Володимира Зеленського, президентський термін якого умовно закінчується 20 травня. Хоча Конституція дозволяє безстрокове продовження його дії у воєнний час, опоненти президента вже наголошують на його вразливості, пише видання.

Третьою частиною плану, за словами заступника начальника ГУР, є кампанія Росії з міжнародної ізоляції України. “Вони будуть трясти ситуацію, як зможуть”, – сказав він