fbpx

Росія вигадала, як зменшити ефективність “зернової угоди” – Мінінфраструктури

Головна Сторінка » Росія вигадала, як зменшити ефективність “зернової угоди” – Мінінфраструктури

Росія продовжує блокувати вхід суден до найбільшого з портів України “Південного”.

Таке блокування продовжується майже місяць, з 29 квітня. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у Facebook 21 травня.

Зазначається, що 19 травня росіяни проінспектували три судна на завантаження до портів “Одеса” та “Чорноморськ”. Однак в інспекції і реєстрації суден на порт “Південний” Росія відмовила в односторонньому порядку і без пояснення причин.

“20 травня російська делегація в СКЦ погодилась провести сім інспекцій вхідного флоту на порти “Одеса” та “Чорноморськ”, але провела лише дві. Всі заявлені на порт “Південний” Росія знов викреслила як з реєстраційного списку, так і з інспекційного плану. 21 травня заплановано лише 4 інспекцій, але знов без суден на порт “Південний”, йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія погрожує заблокувати зернову ініціативу й висунула вимоги

Зазначається, що зараз в порту “Південний” перебуває понад 1,5 млн т агропродукції для 10 країн світу. Її мають завантажити на 26 суден, що продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини.

“Росія знайшла новий шлях, як зменшити ефективність “зернової угоди” і відповідно зменшити експорт на потреби світу. Адже порт “Південний” є найбільшим портом за пропускною здатністю і його виключення суттєво вплине на зменшення експортних обсягів”, – наголошують у міністерстві.

Україна закликає партнерів знайти шляхи розв’язання цієї проблеми.

22 липня 2022 року Україна підписала договір із Туреччиною та ООН щодо розблокування українських портів для вивезення зерна. Другий договір Туреччина та ООН підписали з Росією. У ньому говорилося, що Організація сприятиме експорту продовольства РФ. Угода діятиме 120 днів, вона може бути продовжена.

8 серпня перше судно із зерном з України повністю пройшло “зелені коридори” і доставило вантаж до пункту призначення. Цим судном став балкер POLARNET, який вийшов із порту “Чорноморськ” 5 серпня.

Від початку дії “зернової угоди” Росія постійно погрожує вийти з неї. Утім, 17 травня стало відомо, що зернову угоду продовжили на 60 днів до 18 липня.

Generated by Feedzy